įsimojuoti

mojúoti, -úoja, -ãvo

1. daryti mostus, judesius ore; mosikuoti, mostaguoti: Ir įsivaizdavo jis, kaip sėdi karalius ant savo aukso krauju patvinusio sosto, sėdi, mojuodamas lazdele. Jis išvydo artinantis prie jo neregėto didumo bjaurią būtybę ir mojuojant išlenktą kardą. Iškėlęs ranką, mojúok ant ano. Mojúoja sparnais. Kad baisu naktį miške: vėjas, šakos aplink burną mojúoja. Kai aš einu arty [n],
karvė su ragais mojúo [ja] – taisos durt. Mojúoja rankoms, tartum valtį varo. Nemojúok lazda, bo užgausi. Su pagaliu mojuote mojãvo, mušti dar nemušė. Nebus laikelio, kada dainuoti, kai pradės kumščiais šaly mojuoti (muštis) . Viens gyvena, antras mojuo [ja]. Jėg šeri, tai šerk, kam da mojúojies! Ko gi čia mojúojies (užsimoji mušti) in arklio – argi anas ką supranta! Po muštynių nesmojuok.

2. rankos judesiu duoti ženklą (pvz, kviečiant artyn, atsisveikinant): Anims išvažiuojant, vaikas mojãvo su ranka. Dėkingas aklasis išvažiuojančiam mojavo abiem rankomis.

3. grasinti: Nebuvo dar tapę vergais kryžeivių, kurie kas dieną jiems mojavo vergyste.

4. vaikščioti mosikuojant: Vis, būdavo, dingsta [Poviliokas] dienai kitai, o paskui ir vėl mojuoja po kiemą, šaiposi iš jaunamartės Damulės, užkabinėja Saliamutę.
įsimojúoti. įsismaginti mojuotis, įsisiūbuoti.
numojúoti.

1. nueiti mosikuojant: Nuėjo, kumščias sugniaužęs, numojavo. nuplasnoti, nuskristi: Paežere numojuoja garnių virtinė, nudumia paukštvanagis, iš nendryno klykdama pakyla antis.

2. nurodyti mojuojant: Numojãvo ranka, kur reikia važiuoti.
pamojúoti.

1. padaryti keletą mostų, pamosuoti: Vakarą [reikia] nusipinti rūtų vainikėlį ir, išėjus į kiemą, pamojuoti į visas puses. Eina pasimojúodamas [ranka]. Pamačiau, kad ir lazda nebereikalinga: pasimojavęs numečiau ją šalin kelio. kurį laiką kuo nors mojuoti (pvz, dirbant): Pamojúok kūju perdien, tai žinosi, ar lengva kavoliui, ar sunku. pagrasinti mojuojant kuo: Tik pamojúok su ranka, ans jau ir nusigąsta. Jau buvo beketinąs ir botagu pamojuoti. Iškėlęs ranką, pamojãvo mušti mane, ale nemušė. Ji pamojavo man mažu kumščiu.

2. mojuojant ranka duoti ženklą (kviečiant artyn, sveikinant): Pamojãvo iš tolo, ir atėjau. Pravažiuojant anie mums biškį pamojãvo. Išvažiuojant i nepamojãvo, kaip seniau būdavo. Pamojuos šakelėm žilvičiai, pavasaris sveikins laukuos.
primojúoti. mojuoti iki valiai. . privargti bemojuojant: Prisimojavau su dalge.
sumojúoti

1. pamojuoti: Ranka sumojãvo i dingo.

2. mostais susikalbėti. .


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'isimojuoti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2021 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė
x