įsiklausymas

klaũsymas. klaũsymos.

1. → klausyti 1: Kurs ausis tur ant klausymo, teklauso. Dėl klausymo rods klausė žmonys pamokslų. Kas turi ausis klausymop, teklausai. Niekina klausymą žodžio Dievo. Koks čia gal būti klaũsymos, ka didieji neleida.

2. dalyvavimas (mišiose): Teip pat dedas ir su mišių klausymu, ir kituose daiktūse. Kurie tinginiaudami apleidžia klausymus mišių.

3. klusnumas kam, vykdymas kieno įsakymo: Laikai buvo ponų klausymo. Ale tai vaiko neklaũsymas! Apleida tave dėl tavo užkietėjimo ir neklausymo.
apsiklaũsymas. klausant apsirikimas, klausymo klaida.
atklaũsymas. atsilyginimas kam paslaugomis.
įsiklaũsymas. klausant įsigilinimas į ką nors.
išklaũsymas.

1. prašančiojo patenkinimas; suteikimas to, ko prašė: Neverti išklausymo. Tiemus, kurie Kristuje gyvena, žada [Dievas] visokios maldos ižklausymą.

2. ištardymas: Ans šaudė žmonis be jokio išklaũsymo.
nuklaũsymas.

1. klausa 2: Vargonininkas tura turėti didį nuklaũsymą, kad chorą veda.

2. klausymas: Radijo nusiklausymas.
paklaũsymas.

1. klusnumas: Paklausymas manęs bus tau pačiam pelnas. Matai, Jonai, padėkavok savo nepaklausymui, dabar turėsi bėdą. Jaunus juos. skaudžiai baudžia už kiekvieną nepaklausymą. Dėkui tau, karvelėli, užu atnešimą, dėkui tau, paukštužėli, užu paklausymą. Aš su nėkais ir pri ponų pritelpu: su uogoms, su grybais, o daugiau dar uždirbu su paklaũsymu (paklausau jų liepiamas) . Atleisiu darbininką į talką už tą paklaũsymą. Ragina motiną, idant savo vaiką parkalbinėtų ant paklausymo jo. Taigi nespausk ašarų iš akių motinos nepaklausymais savo.

2. klausymas
1. Užtrauktų glorijas prie altoriaus – visai parapijai būtų pasiklausymo.
priklaũsymas.

1. pavaldumas: Pilietybe vadiname asmens priklausymą tam tikrai valstybei. Tarnautojų priklausymo santykiai. Dvi tiktai giminės priklausyme pasiliko (neatsimetė) .

2. daug ko su dėmesiu klausymas: Kalbos mokėsi ne iš knygų, bet iš prisiklausymo.
suklaũsymas. sugyvenimas, sutarimas: Kame nėra suklausymo, nerasi tenai vienybės. Blogiausia, jog nėra susiklausymo: kai vienas patenka į bėdą, niekas jam nepadeda. Kariuomenės drausmė ir susiklausymas padidėjo. Jei draugėj nėra susklaũsymo, tai pragaištis, ne buitis. Kad tik būtų susiklaũsymas, o čia gyventi galima. Jei nėra tvarkos, susiklaũsymo, tai viskas eina už nieką. Terp juodviejų yra susiklaũsymas.Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'isiklausymas' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2021 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė
x