apdarinėti

darinė́ti, -ė́ja, -ė́jo, dãrinėti, -ėja, -ėjo. daryti:

1. Turėdamas čėso, klumpes darinė́ju.

2. Koks ten jos darbas – darinėja perdien, ir visas darbas an vietos. Darinėju ką.

3. daryti 7: Ji burokus darže darinė́ja. Paimk peilį ir darinė́k grybus. skusti: Visą dieną darinė́jau bul'bas duonai. genėti: Kap regiu, tu nemoki obelių darinė́t. Eisim eglių darinė́t.

4. daryti 10: Paskerdžiau kiaulę, o darinė́t nėr kam. Ji žąsį darinė́ja. Ji darinė́ja žuvis. Kiaulę seniai paskerdė, o žarnos dar nedarinė́tos tebėra.

5. daryti 17: Kam duris darinė́ji be reikalo? Eik, durų nedarinėjęs! Nedarinė́k durelių, nelodyk šunelių. Nedãrinėk durų. Langai sunkiai darinė́jasi, užbrinkę. Varteliai darinėjosi lengvai, o pasieny takelis ėjo į laiptus.
apdarinė́ti

1. apdaryti 2: Padėk apdarinė́t grybų. Apdarinė́jom nukirstas pušeles. Apdarinė́k medžio šakas. Mažum apdarinė́jai kopūstus? suskusti: Bulbaites apdarinė́siu.

2. apdaryti 3: Apdarinėjo drabužiais šiltais.
atidarinė́ti. atidaryti 3: Girdžiu, ką atdarinė́ja duris kas, inejinėja pirkion. Atdarinė́kit tvartus, duris ir langus. Nereik tankiai atdarinėti rasodno lovių (inspektų) . Atsidarinė́k langus, ir išeis dūmai iš gryčios. Neatsidarinėja itas langelis.
įdarinė́ti. įdaryti
5.
išdarinė́ti. išdaryti:

1. Jis puikiai išdarinė́ja ratus. būti padaromam: Kaušas išsidarinė́ja iš medžio.

2. Visokias gudrybes išdarinė́ja. Tai regi, ką arielka išdarinė́ja! Senukas juokus išdarinėja. Kap mokytojas rankom išdarinė́ja (diriguoja), tep vaikai išgieda. Matytum, ką jis išdarinė́ja! Ką tu čia išdarinė́ji, kad net dulkės rūksta. Gana čia tau išsidarinė́t, ba diržo gausi! Išsidarinė́ja bernas, kad tik mergos akį užmestų. Prieš jaunas mergužėles išsidarinėja. Išsidarinėja kap išmanydami. Išsidarinė́ja kap kokia beždžionė ir mislina, kad labai gražu.

3. išdaryti
5. Ir, kur nori, nuvažiuoja, ir išsidarinė́ja, kap nori, visa darbuja anas.

4. išdaryti 6: Ar jau išdarinė́jo kiaulę? Pietuokim, kada tą žąsį išdarinėsim! Ji tuoj žuvis išdarinė́jo, nuplovė ir iškepė. Mano žarnų neduok niekam išdarinė́t, ale pati). | Aš jo laikrodį visą išdarinėjau (išardžiau) .

5. išdaryti
8.
galùs išdarinė́ti krėsti išdaigas: Galus tu ten išdarinėji, kad visi apie tave tik ir šneka?
nudarinė́ti

1. nuvaidinti, elgtis: Nudarinė́jo lyg artistas.

2. nudaryti 5: Burokų priroviau, reikia juos nudarinė́t. Šiandie tik dvi krūvas tenudarinėjom, kad i dvi sėdėjom. Kiek čia jų. yr – jau aš viena nusidarinė́su.

3. nudaryti 7: Tik gražiai nuo žarnų taukus nudarinė́k. Ji grybus iš pusės nudarinė́jo (pusę lauk išmetė) .
padarinė́ti

1. padaryti 1: Valgyt valgau ir aš šustamilčių (virtų avižų miltų) – padarinė́davom.

2. papjaustinėti, pagenėti: Padarinė́k karvėm kopūstalapių!

3. pavarstyti: Tų durų negali padarinėt, ka užstovėtos mėšlo.
pérdarinėti. perdarinė́ti kitokiu padaryti, perdirbti: Aš jau nenešiu liežuvio kalvėn perdarinė́ti.
pridarinė́ti. pripiaustyti, prigenėti: Anas jiem pridarinėjo beržinių šakų ir liepė šluotas rišt. Nueina medžian, pridarinėja šakų ir parveža namo. priskusti, prilupti: Reikia bulbių pridarinė́t.
sudarinė́ti. sudaryti:

1. Bet ką kai sudarinė́ji gražiau, tai ir perka labiau. Petrą surandu trobos pašaly. Sėdi ant suoliuko, sudarinėja vantas.

2. Sudarinėja nusausinimo planus. Sudarinėja sutartis. | Pyko, lūpas sudarinėjo į pašaipos grimasą. Susidarinėja nuotaika. Reikia pažinti, kaip susidarinėja mūsų santykiai su jais.

3. Plytinėj dirbo, rublių sudarinėj [o] gerai. Draudžiama maisto atsargas sudarinėti. Noriu sviesto žiemai susdarinėt. Debesys susidarinėjo.

4. sudaryti 5: Moterys sudarinėja kopūstlapius.

5. sudaryti 10: Piemuo gyvolius sudarinėjo.
uždarinė́ti

1. uždaryti 4: Durys ir langai – viskas buvo uždarinėta. An šovos dures užsidarinė́ja. Ankstie užsidãrinėję, užsisklandę. Tai mergaitei liepė duris užsidarinėti. Karves dieną uždarinė́jam (neganome) – musios ėda. Papečiun vištas uždarinė́ja. Tvartan keltuvas žudarinė́jam. Parginęs užsidarinė́k kiaules. Visi, vakaro apyvoką apėję, gyvolius užsidarinėję, susirinko į trobą.

2. uždaryti
5. Pradėjo užsidarinėti viena įmonė po kitos.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'apdarineti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2009 - 2020 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Žemėlapis