žaba

žabà. žabas:

1. Eisim žabų kirst. Jei žabų̃ laiku nesukapoja, sako: žvirblis prišiko žabàs. Eina žmogelis per žabàs ir griūva. Ragena buvo kada nagu įdrėksta ar žabele įbrėžta. Kad pečius esti sudėtas, jį iš šalių apdeda žabomis ir aplipdo su šlyna. Buvo tas kelias taisytas žãbom. Pašiūrės sienos, sandariai išpintos žabomis ir prikrėstos molio, ne tik saugojo jos įnamę nuo vėjų ir darganų, bet ir laikė šilimą nakties metu. Užbedžiojo žabẽlėm ąžuoliuką, teip gražiai auga. Tuojaus po tam visą tą apdenk žabomis (žagarais), idant vištos neiškapstytų. Įsmeigiau žirniam žabelès. Žabelýtę pririša ir matuoja, kiek auga [linai]. Rankos nuleistos kaip žabos rodėsi svetimos ir nebereikalingos.

2. Tokia žabà su lapais – lapūkas. Prasiskėsdamas susipynusias šakas ir lauždamas sausas, aštrias žabas, jis ne ėjo, bet gangreit bėgte bėgo. Aukštos žabelės, kietos žabelės.

3. Paimsiu žãbą, kad drošiu par klyną. Žabõs labiau bijodavau negu diržo. Atsisėdo į pilkas vežėčias, vietoj botago žabelę į rankas pasiėmusi. Tokia bobutė buvo, tai vis mum lojodavo, kad mas anksti pargenam, išėjus su žabà. Tu man’ neklausysi, tuoj aš tau paimsiu žãbą. Žiūri – ant upės senis su žabelè drožia i drožia par vandenį. Kol aš karvę pamelžiu, anūkė su žabelè muses nuvaiko. Jei mažo su žabà nelupė, tai užaugusio nė su basliu neliesk. Gailėsi vaikui žabõs, vaikas negailės tau kumščio.

4. žabas 6: Kokios tos silkės dabar – kaip žãbos, kaip žãbos kietos.Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'zaba' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2022 www.zodynas.lt
Draugai: Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė
x