vadinimas

vadìnimas. → vadinti:

1. vardas: Kap čia tų raistų vadìnimai? A čia sužiūrėsi jų vadìnimo – kaip kas nori, teip vadina. Nu matai, kokie vadìnimai. Šitų pievų jau pamiršau vadìnimą, maž kad galvon imtum. Nebežinau, koks to kalno vadìnimas. Čia jokio vadìnimo nebuvo – upelis, tik upelis. Vadinimai ir aprašymai gentinių gyvenimų su jų dalimis ir medega.

2. Pajutom, kad mums tai vadinimas yra, kurį sekti turim. Vadinimas savęsp.

3. Kaip tik laukūse darbinykai išgirsta vadìnimą (t. y. mušimą į lentą), visi kuo greičiaus bėga numie.
atvadìnimas. → atvadinti.
įvadìnimas. → įvadinti 2: Visa, kas norint est pašvenčiamo tąja žyme, su įvadinimu vardo Christaus. Nutrenktas liežuvis tavas ant įvadinimo ir garbinimo vardo Viešpaties.
išvadìnimas.

1. → išvadinti
1.

2. → išvadinti 3: Gana jam buvo pasakyti, jog susimušę par išvadinimą vienas antro kėpiu. Tiej žmones jo nekenčia ir rėkia visokiais išvadìnimais.
pavadìnimas. → pavadinti:

1. Tik pardõstė turi veiksmo pavadinimo reikšmę. vardas: Lotyniškas augalo pavadìnimas. Aguona – piemenų žaidimo pavadìnimas. Veikėjų pavadinimai (nomina agentis) – tai tokie daiktavardžiai, kurie su priesagomis ar galūnėmis yra padaryti iš veiksmažodžių ir žymi pagrindiniu žodžiu pasakyto veiksmo atlikėją. Raidiniai garsų pavadinimai. Lietuviškai kalbančių žmonių tarimu, to kaimo pavadinimas yra Puoriaĩ, Puoriùs. Kas kaimas, tas pavadìnimas. Kožnas miškiukas su pavadìnimu. Daba kanalai išvaryti, nebė [ra] pavadìnimų. Vesių (kaimų) pavadìnimai. Nuog seno tas pavadìnimas yra. Čia mūs laukuos daug pavadìnimų yra. Nežinau šitų šviežių pavadìnimų. Yra jos kokis pavadìnimas, al nemenu. Kiek čia vardų, pavadinimų – visų ir neatminsi. Tą pavadìnimą nebuvau girdėjęs ir ėjau į stotį pasiklausti [1938 m. ],
kur ta Ebenrodė. Anas vis tiktai savo garbino šitą pavadìnimą (titulą) – šit bajoras! Džiaugčiausi nuoširdžiai, jeigut galėčiau pelnyti norint šešėlį to pavadinimo. Tai tik pavadìnimas grybelis (odos liga) . Toks kaimo pasivadìnimas buvo – Aukštiejai. Aš užmiršus tuos pasivadìnimus. Kožna vietelė turėjo pasivadìnimą, išdraskė, viskas nūejo po kelmų. antraštė: (Knygos) skilties pavadinimas. Negaliu nieko rašyti, jeigu novelė, apysaka neturi pavadinimo.

2. Pavadinimas tieson. Šventu pavadinimu pavadintas. To pasaulio rūpesčiais apsipainioję užtruko Viešpaties pavadinimo ir atpuolė nuog karalystės Dievo. Nes Dievas dovanų ir pavadinimo savo nesigail.

3. pašaukimas, palinkimas, padėjimas: Kokį pavadìnimą tu turi? Neturit… darbo gailėtiesi kožnas pagalei savo pavadinimą. O Petras, užmiršęs teip didžio įsakymo Viešpaties, užmiršęs urėdo ir pavadinimo savo, klausias apie svetimą pavadinimą. Savo pavadinimo darbai. Ižg kur išmokysimės, kaip Dievo baimėje priderančiai Viešpatį savą sakiot ir pavadinimui savam gana daryt turime. Būk savo pavadinime vis teisus ir stropus.

4. darbas, pareigos, profesija: Priveizdžiu darbą, pavadinimą savo. Tai nesutinka su mano pavadinimu. Žmogus savame pavadinime tur dirbti nepateikti, idant laimėtų. Į kitą pavadinimą įsikišti.
parvadìnimas. → parvadinti 2: Atnaujintas paliepimas dėl parvadinimo pabėgusiųjų iš vaisko.
pravadìnimas. → pravadinti:

1. pravardė: Daugiau pravadìnimų neteko girdėt.

2. Pagal šerstį [karves vadindavo],
nebuvo pravadìnimų jokių.
privadìnimas. → privadinti 1: Čysti valgymai stojas ir tampa nečystais par žadinimą ir privadinimą velnio.
suvadìnimas. → suvadinti 1: Sekmoj dienoj yra subata atilsies, šventas suvadinimas, nė jokio darbo nedirbsit.
užvadìnimas. → užvadinti 1: Po karo prasdėjo [naujas] gatvių užvadìnimas. vardas: Tų užvadìnimų tai ir nelabai buvo. Buvo užvadìnimai toms gatvėms. Kožno vieno yra užsivadìnimų. Turi savo vardą, užsivadìnimą. antraštė: Palaukit biskį, reikia dar susdėt [dainą],
ba užvadìnimas tai dar ne viskas.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'vadinimas' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2022 www.zodynas.lt
Draugai: Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė
x