suvakaruoti

vakarúoti, -úoja, -ãvo. vãkaruoti, -uoja, -avo.

1. dirbti pirkioje vakare (ppr. su žiburiu): Mes neilgai vãkaruojam, dirbt kažin kiek daug neturim. Taigi vis tiek žibalo reikia, gal ir jūs gi vakarúojat? Mes da vakarúodavom, su balanom šviesdavoms. Dienos vis trumpėja ir trumpėja, turėsim jau pradėt vãkaruot. Nu te vakare atsisėda prie kalvarato, te ką miegas eina, o dirbt reikia, vakarúot pas gaspadorių. Kadaise vakarais verpė, vakarãvo i giedojo. Kai turiu daug verpaties, tai ilgai vakarúoju. Nupyniau par devynius metrus pynę vakarúodama. Kiek vakarų vakaravaĩ, pakol man tuos kraitelius sukrovei. dirbti vakare, susibūrus į vienus namus (ppr. kas vakarą einant panamiui): Pasãkai, kap vakarúot seniau susrinkdėm, kap skeltinius nešiojom. Vakarúot tai vienas an kitą eina. Vakarúot sueidinėja visi vienan daiktan – megzt, verpt. Su rateliais eidavom dienuot, vakarúot. Bobos aplinkui verpia susėdę vakare, vãkaruoja. Su kalvaratais sueidavo vakarúot.

2. leisti vakarą nemiegant, ilgai neiti gulti: Vakar lig suotemai vakaravaũ. Nevakarúoju aš, atsigulu anksti. Mes tai anksti gulam, beveik nevakarúojam. Sykį ji pasiliko stubo [je] ir ilgai vãkaravo.

3. linksmintis, vakare susirinkus: Šeštadienio vakarais vakarúoja, sekmadienio. Kaip tik sekmadienis, būdavo, i lekiam vakarúot. Man labai rodu eit vakarúot. Arklį paskinkiam ir važiuojam vakarúotų. Vakarúojam, lig saulė užteka. Pareina namo vakarãvę, miego noriasi, o keltisi reikia. Einam vakarúot – baltom [drobinėm] kelnėm, tokia mada. Susirenka mergaitės ir berniukai, sutariam, kur vakarúosma. Vakarãvom, aš su armonika buvau. Gavėnią pildydavom, neduodavo tėvai vakarúot. Šoka, trepsi, vakaruoja visa jaunimėlė. Seniau par mum jaunimas vakarúodavo. Šokant autuvai plyšta, tai vakarúotų basos eidavom.

4. leisti laiką kur vakare: Sueina viešėtų, balaną diedan inkiša ir vakarúoja. Būdavo, vyrai sueina ir kartom groja sueję, vakarúoja. Kas lauke, kas mede, ateikit par man’ vakarelių vakarúot vakarúot, ė rytelių parytuot parytuot. Kas pas man’ ateis vakarų vakarúot? Aš pas taũ ateisiu vakarų vakarúot. Lokys sako: „Merguta merguta, eimu tavęs [p] vakarúot“. Kitiedvi [raganos] dukteri su močia buvo išskridusios vakaruotų. Mano pati vakaruoja, aš nabagas kiaules liuobiu.

5. eiti į vakarą, vakarėti: Vakarúoja jau, saulės nėra. Paukščiai tarytum taškuota marška uždengė vakaruojantį dangų.

6. vakare šviesti. Kap vienas užstoja po saulei, tai sako, kad ãnas vakarúoja.

7. būti nevedusiam: Kaip Osvaldas, ar da neapsiženijo? – Nugi da tebevakarúoja.
apvakarúoti, apvãkaruoti.

1. užklupti vakarui: Mane čia apvãkaravo.

2. užtrukti iki vakaro: Aš čia apsivãkaravau.
atsivakarúoti. atsivãkaruoti.

1. iki valiai vakaruoti: Šiaučius atsivakaravo, kiek jam reikėjo, ir atsigulė.

2. iki valiai prisilinksminti vakarėlyje: Tu ir teip atsvakarúoji, kam tu mergom padėsi vakarėlį taisyt!
įvakarúoti.

1. įsitraukti į vakaravimą: Jau mum gerai invakarãvus, ana atejo. Būdavo, invakarúoji, tada iš darbo ateina sūnus. Įsivakarãvę nė nepamatėm, kad jau pradeda diena aušti.

2. ateiti vakarui: Invakarãvus atvažia [vo].
išvakarúoti.

1. kurį laiką vakaruoti: Ar ilgai vãkar išvakarãvot? – Tik lig dvylikės. Mes kai kada išvakarúojam ilgiau, lig kokios dešimtos. Vakar visą vakarą išvakarãvom par tetulę.

2. iki valiai pabūti vakarėlyje.
nuvakarúoti. praleisti laiką vakarėlyje: Iš mojavos išejo, tada dar nušoka, nuvakarúoja.
pavakarúoti. pavãkaruoti.

1. vakare kiek laiko drauge ilgiau padirbėti: Nu vakarais gal pavakarúoti, kad ilgos naktys. Šiandie pavãkaruosim ir baigsim paskutines linų grįžteles verpt.

2. praleisti vakarą, kiek vakaruoti: Kiek pavakarãvę ir užmiega, būdavo, prie laužo. Viena vakarą užėjau pas juos pavakaruoti.

3. kiek pasilinksminti vakare susirinkus: Sekmadienį sueina, pavakarúot gi čia ateina berniokai. Sueina iš kitų kiemų – pasibovija, pavakarúoja, pašoka. Pavakarãvo ir stabt – ant rytojaus jau Pelenija, jau saugokis. Pavakarúoji, saulė ažusėdo, ir einam namo. Nuejau aš in panas, pabuvau, pavakarãvom, gal maž pašokom tenai. Seniau muštynių nelabai būdavo, ale tik, būdavo, pavakarúoja. Ateikit pasivakarúot pas mumi. Visi jauni norėjo pasvakarúotie. Seniau būdavo kitoniškai: ir pasivakaruodavom, ir pasišokdavom, bet vis gražiai, vis gražiai.

4. ateiti vakarui: Pavakarãvus atvažiuos i maž do naktuis.
pravakarúoti. kartu praleisti vakarą: Mieste turėk bačką alaus, tai penkiosdešium žmonių pravakaruõs. Jis vis dažniau iš namų šalinosi į Vidmantus, pagaliau ir pripratęs visą laiką ten pravakaruoti. Ataneša ben po dvi žvakeles, te kol sudegina, ir prasivakarúoja ben kiek.
privakarúoti. privãkaruoti.

1. ilgiau vakaruojant, atlikti kokį darbą: Kai privargsta, privakarúoja, sueina kieno klaiman mergos, bernai. Gerai tavo privakarúota (daug priverpta) !

2. pakankamai ilgai vakaruoti: [Kristus] privãkaravusis lipa ant kalno ir ant maldos nakvoja. Dar lig dvylikės laiko yra, prisivakarúosim.

3. pradėti eiti į vakarą.
suvakarúoti. pasilinksminti, pavakaruoti: Brolis tai, būdavo, suvakarúoja, o mes jau, būdavo, an pečiaus sėdim.
užvakarúoti. užvãkaruoti.

1. užtrukti vakare dirbant. .

2. užsisėdėti, užsibūti vakare: Kad jis neužsivakarúot: šitie atvažiuos, o jo nėr. Per ilgai užsivakaravom.

3. užtrukti vakare linksminantis. .


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'suvakaruoti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasSapnininkasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2024 www.zodynas.lt
Draugai: TV Programa Vārdnīca Horoskopai Skaičiuoklė Juegos Friv
x