sujungimas

jungìmas. → jungti 1: Panašiųjų narių jungìmas (traukimas) krūvon. Pajėgų jungimas yra visuomenės organizavimas. Degimas yra ne kas kita, kaip medžiagų jungimasis su deguonimi.
atjungìmas. → atjungti 1: Klaipėdos atjungimas jiems negalėjo būti abejingas įvykis.
įjungìmas. → įjungti 2: Jogailos sumanytoji inkorporacija (įjungimas) negalėjo pavykti. Įjungimas (incorporation) yra ugdomoji funkcija, kuria ugdytojas įstato ugdytinį į kūrybinį darbą. Spaudai negali būti dabar rimtesnio uždavinio, kaip įsijungimas į rinkimų kampaniją.
pajungìmas.

1. tam tikras darbo laikas; paėmimas: Keturiais pajungimais aparsiu. Pusantro pajungimo nebuvau nei prisėdęs [ardamas]. Ateik bent pajungimą šieno papjovėt. Visą pajungimą dirbo nesustodamas. Kad stovėjai, tai dabar dirbsi lig pietų ir antrą pajungimą.

2. pavergimas, palenkimas: Reikia išlaisvinti gyvenimą, žinojimą nuo pajungimo kapitalui. Žmonės įpras laikytis elementarių visuomeniškumo sąlygų be prievartos ir be pajungimo. Viso įmonės kolektyvo kova už vidinį įmonės rezervų atskleidimą ir pajungimą gamybai itin teigiamai atsiliepė fabriko gamybinei-ekonominei veiklai.
prijungìmas. → prijungti 1: Klaipėdos krašto prijungimas. Lietuva džiaugiasi Klaipėdos krašto prisijungimu.
sujungìmas.

1. → sujungti 1: Volgos – Dono sujungimas – tai milžiniška statyba. Sijų ir padėklų sujungimas dančiu, dantiškai. Nejudinamieji kaulų sujungimai. synarthrosis). Sakinių sujungimu vadiname vienodų sakinių sudėjimą. Vardų sujungimuose. pirmieji vardai yra asmenvardžiai. Susijungimas lietaus lašo su jūra. Kad pavirstų vėl vandeniu, turi įvykti susijungimas. Antra priežastis – staigus ir atkaklus susijungimas tam tikros medžiagos.

2. sutuokimas: Vyro ir moteriško. sujungimas.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'sujungimas' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2023 www.zodynas.lt
Draugai: Vārdnīca Horoskopai Skaičiuoklė
x