privalumas

privalùmas. → privalus:

1. Privalùmo švęst nėra, ale šventė. Pareigos privalùmas ne visiems yra aiškus. Nes jį dabar tačiau grynumas spaudžia ir privalùmas visų daiktų.

2. savybė, savumas, ypatybė: Akėtumas lapų medinių turia privalumą ne vien išleidimo drėgmės, bet ir įsurbimo jos. Karalius Jonas Kazimieras, žinodamas apei gerus jo privalumus, veikiai ant to sutiko. Kalboje veliuonyčių taipojau randame nemaž savotiškų privalumų ištarime žodžių. Mažmožiai turi tą privalumą, jog prirengia mus prie didelių daiktų. Teisingumas, maloningumas yra puikiausi žmogaus privalumai. Gerieji ir blogieji būdo privalùmai.

3. gera savybė, pranašumas: Iškart pastebimi A. Strazdo kūrybos stilistiniai privalumai: eiliuotinės kalbos aiškumas, sklandumas, įtaigumas. Trikotinės medžiagos savo privalumais pralenkia austines. Kožna pasaka tura saviep turėti grumtą ir privalumùs, tai yra žodžius pritinkančius.

4. pirmumas, privilegija: Vladislovas IV išdavė raštą, katruo patvirtinęs visus nuo seno gautus privalumus žemaičių. Protestantai geisdavo kaskart naujų privalumų.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'privalumas' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2009 - 2019 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Žemėlapis