laima

láima. laimà. laimė:

1. Laima be galo. Ir tą sėklą kad pasėsma, sau tokią laimą turėsma. Jiemus daugesn buvo nereikalas … kožnosp laimosp jų. Nežinau, kokios laimos ieškotų. Laimos ir replėmis nepritrauksi, o nelaima pati ateita.

2. Kuomet laima yra, žuvies gauna. Int muno laimai dėkiat tinklą. Sunku ūkį vilkti, kad laimos nėra. Didumas džiaugsmo yra pagal didumo laimos.

3. Kaip sekas žvejoti, kokia laimà? Nes jį buvo baimė apėmusi ir visus, kurie drauge buvo, iš anos laimos (gavimo) žuvų, kurias užusėmė (gavo).

4. Taip laima lėmė. Neverki, mergele, raminki širdelę, rasi būsi laimos skirta, būsi mano miela. Fortunoje, alba laimoje.

5. Buvo garbinama daug dvasių: laima, žemynėlė, miškinis. Kitąsyk tai būdavo vaikščios laimos, kurios užlemdavo mažiem vaikam.

6. brandumas, našumas, derlius: Šįmet rugių láimos nėra, t. y. našos. Vaisių laima yra vidutinė. Gera laima šiuos metus. Šiemet bulvių laimà maža: iš centnerio sodinimo vos tris prikasi. Miežius reikia sėti jauname, geresnė laima būva. Šįmet sausi metai, tai bus javai be laimõs. Miglotą rytą būs láimo [je] sėja.

7. laimė 7: Rugių arba kviečių varpose atsiranda juodų grūdų; žmonės juos vadina laimom. Kad jau daug šiemet laimų̃ rugiuose.
láimos diẽnos gẽra, liñksma, láimė: Laimos dienos, kad tas gerasis kirvelis atsirado.Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'laima' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2009 - 2020 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Žemėlapis