įžiūrinėti

žiūrinė́ti, -ė́ja, -ė́jo. žiūrėti:

1. Nereikia čia tep žiūrinė́t. Ko mama žiūrinė́ji an jo? Ka tu žiūrinė́ji po visus kampus kaip šuo pasalančius! Čia žiūrinė́jo žiūrinė́jo, jau jis čia tą savo ožką atsivesiąs [ganyti]. Žiūri – jau jos plunksnų nėra: ji ir šen, ir ten žiūrinėja, ogi pamatė sėdint žmogų. Nuėjo taip jau ir panelė, save žiūrinėdama ir šaukdama, kad užsižiopsojusi, kad jau pečiai pradeda perštėti. Namie prieš veidrodį vis sukinėjos i žiūrinė́jos.

2. Man rodos, nebesulauksiu sniego, – tarė vieną dieną motina, žiūrinėdama rankas, kurių alkūnės buvo smarkiai išsišovusios. Bėga bėga, akmenis čiupinėdama, pakraščius žiūrinėdama. Jaunas būdamas žiūrinėjau, kur gražesnės mergaitės.

3. Pradėjo arklius žiūrinė́ti, kokios tie arkliai veislės. Tada apibarsto tas lenteles [miltais],
eina žiūrinė́t, katros parlekia miltuotos, supranta, kieno bites pjauna. Jug ne sau daro, kas taip kožną daiktelį žiūrinė́s. Deruos, perku, žiūrinėju prekes. Neperka škurlių, tik žiūrinė́ [ja],
seilę varvina. Kieme vėl ėmėm žiūrinėti vietas, kuriose reikės pasodinti gėles.

4. Jau pradėjo ir ežerus, jau po ežerus tę gaudyt, žiūrinė́t, ir atrado. Be garso praskrenda pelėda, plasnodama pūkuotais sparnais: žiūrinėja žolėje šiurenančių pelių. Daba jau kaip žiūri, nėkas tų laikų nežiūrinė́ [ja]; kada turia laiko, i sė [ja].

5. Jie prieina mišką, žiūrinė́ja, vaikštinėja, dairosi. Da savininkas bandė šiauštis, bet tas keleivis pradėjo švilpti, – atbėgo policija, paėmė tą skrynutę ir pradėjo žiūrinėt. Ji išejo darželin, žiūrinėja žolyną ir verkia. Vartė jį. kiek laiko, iš visų pusių žiūrinėdamas. Todėl tiek daug tyrinėja, žiūrinėja, klausos, uosto, ragauja gyvasis, žemo laipsnio, be kultūros žmogus. Žiūrinėjo, kap jam būtų geriau per katrą langą in pakajų insikraustyt.

6. Apsisėti ne štuka, ale reik ir šliaužti, žiūrinė́ti, akių nenuleisti. Dabar eina žiūrinė́ja, klausinėja.

7. žiūrėti
9. Panemnėm (panemunėm) tęsias mokinukai, žiūrinė́jas.

8. žiūrėti
14. Jis pasienyje pasilenkęs žiūrinėja apdulkėjusius sąrašus. Reikia žinoti, kad šitų Žemaičių žemės teismų sprendimų knygų prieš karą nė vienas istorikas nėra žiūrinėjęs. Akelaitis baigė žiūrinėjęs knygas ir vėl sėstelėjo prie stalo. Savaitgalį užlėkė mano sūnus ir paliko krūvą senų laikraščių. Ir vieną dieną, ir kitą dieną sklaidau, žiūrinėju.
apžiūrinė́ti. apžiūrėti 1: Ponas išejo apžiūrinė́ti, kokius rąstus parvežė. Žmonės apžiūrinė́ja javą. Tik negali [vaikas] eit pas svetimą, turi pirma apžiūrinė́t iš visų pusių. Dainius apžiūrinėja savo kombainą, tikrina viską, ką tik galima tokiu metu patikrinti. Mackevičius žvitriai apžiūrinėjo pakelės smalsuolius ir sveikino, pamatęs pažįstamą veidą. Artimiausios apylinkės išvaikščiotos, kiekviena pėda apžiūrinėta. Nu jie ten vaikščioję vaikščioję, visur apsižiūrinėję. Jurgis dirsteli į žentą, tačiau tas nė žodžio, čiulpsi dantis ir apsižiūrinėja pirštų nagus.
dažiūrinė́ti. dažiūrėti 2: Katari dažiūrinė́ja (gano) gyvulių, pasakis.
įžiūrinė́ti. įžiūrėti
1. Jis ėmė įsižiūrinėti į aplinkumą. Bronius juokdamasis įsižiūrinėjo į atvaizdėlį. Vaikiukai juo įsižiūrinė́jas į daiktus, kožną dalikę suvoka.
išžiūrinė́ti. išžiūrėti:

1. Visi išžiūrinė́jo [paveikslą],
patiko. Išžiūrinė́jai [knygutę],
gana, liaukias! Pažemiais viską išžiūrinė́jo, paskiau ėmė aukštyn lipt. Visur išieškojau, išžiūrinė́jau – peilis kaip sudegt sudegė. Skaičiau balsu ir negalėjau tikėti ir tuo, ką girdžiu, ir tuo, ką matau. Išžiūrinėjau puslapius. Kol aš radau žmonių, kol sutaisiau kestis, kol parsinešėm ligonį, kol aš jį nuprausiau ir visą išžiūrinėjau, tai ir išėjo laikas.

2. Motina nieko jam nesakė, tiktai priėjo prie komodos, ištraukė vieną stalčių, išvertė jį, išžiūrinėjo, tada ištraukė kitą, trečią.
nužiūrinė́ti

1. nužiūrėti 1: Nužiūrinėjo kiekvieną, kur kas eina, ką daro, ką ketina daryti.

2. nužiūrėti 12: Nužiūrinė́j [o] moteros karves, buvo tokių.
pažiūrinė́ti.

1. pažiūrėti 1: Jeigu pažiūrinė́si tankiai an paukštytės kiaušinių, tai žinok, kad neišsives. Iš po pirštų kitų nepažiūrinė́ju. Viena akia pažiūrinė́j [o] [pas neuropatologą] į aukštį. Einu, pažiūrinė́ju, kur kokia skrynelė. Paprato ne tik pažiūrinėti viską akimis, bet dar ir išmintinga savo kalba išrodyti viską. Vėl uždarė, išėjo pas savo tėvus, sako: – Tėveliai, jūs važiuokit namon, o aš liksu čia pasižiūrinėtie.

2. pažiūrėti 6: Važiuoja ir pažiūrinė́ja kas, kur.
péržiūrinėti. peržiūrėti
2. Prieš sėsdamas už rašomojo stalo, aš peržiūrinėjau iš vakaro parašytus lapus. Kristina Dravėnaitė mokytojų kambaryje peržiūrinėjo rašomuosius darbus. Ir šildydamas, ir valgydamas, ir laikraščius peržiūrinėdamas vieną ausį vis laikiau įrėmęs į duris.
prižiūrinė́ti. prižiūrėti:

1. Ana prižiūrinė́ja vaikus. Mažas buvo namuose, reikėjo buvo prižiūrinė́t. Išrenka žmonės du apiekūnus, ir prižiūrinė́ja, koleik maži (našlaičiai) .

2. Šitų vertimų kalbą kiek galėdamas aš pats prieš spausdinant ir bespausdinant prižiūrinėjau. Prisižiūrinė́davai, tai da kelias buvo, galėjai važiuoti.

3. prižiūrėti
9. O jis prisižiūrinė́j [o] ir galvoj [o],
kap jauniausia pana paimt. Aš prisižiūrinė́ [ja] u, ir sunyko. Dar pagalvos – apvogti jį prisižiūrinėji. Dairėsi ir prisižiūrinėjo, lyg norėdamas iš veidų susirinkusių įspėti, kas per žmonės buvo.
sužiūrinė́ti. sužiūrėti 3: Kazytė rūpino apruošti stalą, sužiūrinėjo, taisė, kad vėl viskas gerai atrodytų.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'iziurineti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2021 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė
x