įžeidimas

.
žeidìmas. žeĩdimas. →. žeisti 1: Kūno žeidìmas. Turėjau tris žeidimùs, trečias buvo į pakraščius (į šonus) . Saugok nuo žeidimo ugnies.
apžeidìmas.

1. →. apžeisti: Apžeidimas arklio.

2. įskaudinimas, užgavimas: Daugiaus tada nesūdykim viens kitą, idant neduotumėt broliui apsižeidimo arba papiktinimo.
įžeidìmas. →. įžeisti:

1.

2. Todėl, vengdamys ankstybų įžeidimų medžio, nusmaukiam tiktai jo sprogymes. Visus didžius įžeidimus, į kurius putmenys galėtų įsimesti, laitu mediniu nu lytaus ir darganos paglemžti.

3. Kaip tapus est be įžeidimo mergiškos čystatos vaisinga.

4. →. įžeisti 5: Adatą sapnuot – įžeidìmą girdėt. Čia žmonės piktesni už žvėris ir jokios teisės negelbės mūsų nuo įžeidimo, o gal ir nuo pražūties. Už jo šviesybės įžeidimą suimu jį ir be pasigailėjimo nubausiu. Dabar rymiškoji sūdžia tą nenaudėlį už tai, kad jis įžeidimu … savo tėviškę į karo pavojumą įgabenęs, ant trijų metų iš žemės prastūmė. Užrašyk įžeidimus ant smėlio, o malonybę ant marmuro. Ar namiškiai būtų supratę jo įsižeidimą dėl to, kad jis įžegnojamas paskutinis. Gediminas beveik su neapykanta pažvelgė į Mildą, vis dar tikėdamasis išvysti jos veide sumišimą, nuoskaudą, įsižeidimą.
pažeidìmas. pažeĩdimas. →. pažeisti:

1. Daugeliu atveju iš pažeidimų pobūdžio galima pažinti ir kenkėją, kuris augalą pažeidė. Derlių nuimant, reikia vengti šaknų pažeidimo: nedaužyti šaknų vienų į kitas. Izoliacijos pažeidimai turi būti kuo skubiausiai pataisomi. Užvis sunku išrauti jaunus medžius, kas teip pat visados ne be mažo pažeidimo šaknių nutinka.

2. Be pažeidimo, nepažeistinai. Rona ant viršaus kūno su pažeidimu ir šašu. Yra tiktai sopulys kūno ir pažeidimas jo. Daug ligų alba kitų pažeidimų ant kūno žmogaus gal per jas. išgydyta būti. Zokanas dėl įpirkimo budavonės darbininkų į kūno pasižeidimo skrynes tapė trečiu kartu permąstytas ir priimtas.

3. →. pažeisti 4: Be angino pažeidimo [Kristus] iš mūsų atėjo kraujo. Be pažeidimo čystumo motinos. Su nemažu sveikatos jų pažeidimù. Pažeidimas ir slovos, ir sveikatos, ir živato amžino. Gimė be pažeidimo ponystės motinos savos.

4. →. pažeisti 6: Kad galima būtų skirti baudą, reikia, kad teisės pažeidimas būtų įvykęs dėl pažeidėjo kaltės. Pažeidimo aba pražengimo Dievo prisakymo. Mane sergėjo angelas … nuog visų žalingų pažeidimų, kurie mus nuodžiosp galėtų privesti.

5. →. pažeisti 7: Kalbos sistemos pažeidimas. Metafora yra tyčinis, motyvuotas prasminio žodžių junglumo semantinio derinimo pažeidimas. Krikščionių gyvų galime prašyt … apie įstojimą [Dievop] be pažeidimo tarpininkavimo V. Christaus.

6. →. pažeisti 8: Lietuviai šiandien jau tiek paaugę, kad jaučia tautiškus pažeidimus. Jau gyvena … be pažeidimo artimo savo. Pažeidimas Majestoto.

7. →. pažeisti 9: Rūstybė visu didžiausiu yra pažeidimu Dievo. Idant būtumbit tikri be pažeidimo ik dienos Christaus. Daugio jų pasižeidimas, kurie pabūgę persekinėjimų nuog tikrojo mokslo atstos. Tavo pasižeidimas neviku piktas.
 pa [si] žeidìmo akmuõ kliuvinys: Tasai meilingas ponas norėjo tatai parodyt, kad jis turėjo stotis akmeniu pažeidimo netikintiems ir uola papiktinimo. Nes nusitrenkė ing akmenį pasižeidimo. Štai padedu Sijone akmenį pažeidimo ir uolą papiktinimo.
sužeidimas. →. sužeisti:

1. Mirtinas sužeidìmas. Nelaimingi atsitikimai dažnai pasibaigia sunkiais keleivių sužeidimais. Sužeidimai fronte palaužė jo sveikatą. Už totoriaus sužeidimą ar užmušimą bausmė lygi kaip ir bajoro.

2. Man koją tik paršovė, toks lengvas sužeidìmas. Būdavę ir rimtų sužeidimų, ir nelaimingų atsitikimų. Už sužeidimą neatlygino. Laiku pradėtas taisyklingas stuburo tuberkuliozės, rachito, stuburo sužeidimų gydymas apsaugo nuo [kupros]. Nežaidė dėl susižeidimo. Menkas tavo susižeidìmas. Aš buvau rašius apie jo susižeidìmą. sužeista vieta.

3. Visoki stabai išpermanyti, kurie buvo šaltiniu užvis baisiausio sužeidimo, o dorybės nė jokios nebuvo.Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'izeidimas' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasSapnininkasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2023 www.zodynas.lt
Draugai: Vārdnīca Horoskopai Skaičiuoklė Juegos Friv
x