įtirpyti

tirpýti, tir̃po (tir̃pia;), tir̃pė. tirpinti 2: Tirpiu. Lašinius į taukus tirpýk. Šviną tirpýti. Netirpýk lašinių su skūrums. Liuobėjo tirpýti męsą: taukai atsiskieda. Turiu tirpýtų taukų. Tirpáu taukus kugeliuo. Puodelis taukams tirpýti. Sniegą daba tirpýte tir̃po – plūsta [v] anduo. Kalvė [je] gali kalti, gelžį tirpýti. O tą laužą, tą metalą veš į dirbtuves tirpýti. Jis sėsis ir tirpys bei sidabrą čystys.
aptirpýti. aptirpinti.
atitirpýti; . atatirpýti. atitirpinti: Attirpaũ. Atitirpýk ledus, tam šaldytuvuo nėr gerai stori ledai. Užšalimams atitirpyti įrengimas. Susilaužysi šakų biškį sausesnių, apipilsi spiritu ir attirpýsys duoną.
įtirpýti. įtirpinti.
ištirpýti. ištirpinti:

1. Kamparą ištirpýti vištos taukūse i trinti – kaulai neskaudės.

2. Tu ištirpýk ledą iš indo įšaltą (įšalusį). Marti jau ištir̃pė lašinius, taukus, sviestą. Įspindo saulė i ištir̃pė vėpūtinius. Ištirpýti jau lašiniai. Ka taip gaidėnikės išvirčiu, sviesto ištir̃piusi užpilčiu, a būtų gerai? Papilsi smilčių, ištirpýsi sakų. Padirba iš siūlų tokį knatelį, tus avitaukius ištir̃po, vieną pamerka taukūs tūs, padeda, merka tujau kitą. Šviną ištir̃pę pila karštą į [v] andinį, iš to [v] andens ištraukę tą šviną į veizą [per Kūčias]. Ir visus elementus – žemę, vandenį, horą – kaip vašką ištirpys [ugnis]. Išsitir̃pė taukus ir į puodą supylė.
nutirpýti. nutirpinti 1: Tekėk, saulelė, par žalią girelę, nutirpysi ežero ledelį.
patirpýti. patirpinti: Patirpýk taukų. Lašinius [vasarą] teužkabinam tik patirpýti pri košės. Tokie drebėzgaliai svaidos, patirpýsiu ir an bulbių užpilsiu. Užtrino kokio patirpýs, ir buvo visas maistas. Taukelių patirpýs, kresnelių kartais. Taukų pasitirpýsma ir užėsma.
pértirpyti. pertirpinti:

1. Žvaktaukius reik pártirpyti.

2.

3.
pratirpti. pratirpinti:

1. Pratirpyk tulę, kad tekėtum sula – jug užšalo par naktį.

2. Prižėlęs ledų – reik šaldytuvą jau pratirpýti.

3. kiek patirpinti, paspirginti: Pratirpáu lašinių. Pratirpau vyrams lašinio – reik stiprumo.
pritirpýti. pritirpinti:

1. Tarkių košę išvirsi, taukų pritirpýsi. Prisitirpiáu puodžiuką taukų.

2.
sutirpýti. sutirpinti:

1. Sutirpiu. Sutirpýto medaus nebus atsaikas. Drūtūsius lašinius mes daugiausiai į taukus sutirpýdavom. Vištėnus taukus sutir̃pė, ir užkvepo. Lašinių šeimýna neėda – sutirpysu į taukus. Pradėm viską sutirpiáu, nerūkiau. Tokie šit pipgaliai (mėsgaliai) beliko, sakau, reik sutirpýti. | Suvarė į trobą kareiviai su stribokais, sutir̃pė Švendriūse žmonis (sudegino gyvus) . Eš jus visus Jeruzeleme krūvon sudėsiu, kaip antai sidabras, varias, geležis, alvas sudedamas yra pečiuje, idant ugnis po jų būtų įpapūstas ir sutirpyta. Galybė meilės viską griauna: žiemos ledus ji sutirpys. Reik susitirpýti taukus – pusvakariuo būs blynams. Ne gaspadinė: ne taukų susitir̃po, ne uogų susivirina. Riebuliai sustirpýti kap sniegas.

2.
užtirpýti

1. užtirpinti 2: Užtir̃po jam su taukais bulbių – tai jam gerai. Virdavom košę ruginių miltų, valgydavom su pienu, a lašinių užtirpái.

2. užtirpinti 3.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'itirpyti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2021 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė
x