įtilindžiuoti

tilindžiúoti, -iúoja, -iãvo.

1. skambėti, žvangėti: Toli ir arti tilindžiuoja avių varpeliai. Stiklas skardžiai tilindžiavo lyg varpelis. Skambalai tilindžiavo garsiai ir jaukiai. Skamba, tilindžiuoja auksiniai lazdynų auskarai – žirginėliai. skambinti, žvanginti kuo: Važiuodamas prisiriša kokį geležgalį ir tilindžiúoja, kad visi girdėtų. Brostvininkai tarškins ir tilindžiuos visais savo ženklais ir liaternomis. Jis. pasitraukė už durų ir, žiūrėdamas į čia pat apšerkšnijusias pušaites, pamažėl judino surištus raktus ir tyliai tyliai jais tilindžiavo.

2. čiulbėti, čirškėti, kleknoti. Iš po kojų nuolat purpsėjo vieversėliai kuoduočiai ir pakilę padangėn skambėjo tilindžiavo kaip kokie brangūs sidabriniai varpeliai. Tyliomis rugsėjo dienomis galime išgirsti aukštame medyje tilindžiuojant pečialindą.

3. be darbo bastytis, dykinėti: Darbas ne šit eitų, kad jūs netilindžiúotut. Močia kriokdama po fermą dirba, o duktė tilindžiúoja po miestus.
atitilindžiúoti.

1. žvangant, skambant ar žvanginant atvažiuoti, ateiti, atžvangėti: Nuo pamiškės girdis skamba – ar ne piršliai tik atatilindžiúoja. Su varpeliais atatilindžiúoja. Apie dvyliktą dienos atbildėjo, atitilindžiavo du vežimu „činų“ su vertikais. Kitą dieną vėl anksti rytą atitilindžiavo sodžiun uriadnikas.

2. paskambinti kiek reikia varpais, atskambinti: Zvaninyko nebuvo, tai atatilindžiãvo jo pati. Paėmė du litu, o truko čia anas atatilindžiúot [už mirusį].
įtilindžiúoti. tilindžiuojant įvažiuoti: Uriadnikas zovada prieš kalną įtilindžiavo sodžiun.
ištilindžiúoti. tilindžiuojant išvažiuoti, išvykti.
nutilindžiúoti.

1. tilindžiuojant nuvažiuoti: Rogės nutilindžiavo laukų keliu.

2. pamažu, palengva nueiti: Pakol jie nueis, nutilindžiuõs, i bus vėlu.
patilindžiúoti. paskambinti: Maldavo vadą leisti jam patilindžiuoti bent kartą [varpą].
pratilindžiúoti. pradykinėti: Tik pratilindžiãvom – nėr žinios, kur ir diena dėjos.
sutilindžiúoti.

1. suskambėti, sužvangėti: Laukdavau, be nesutilindžiuos kur sargo raktai. Sutilindžiavo [prieš pamoką] skambutis. Kažkas jam po kojų džergžtelėjo, dzvangtelėjo, pratisai sutilindžiavo. Sutilindžiavo po žaliaspygle šaka varpelis. suduoti, sudaužti, kad skambėtų: Tada Mickė atsistojo, atsikosėjo ir, sutilindžiavęs tuščią taurę į butelį, prabilo. tilindžiuojant, skambinant pranešti: Meiliai švelnus balselis sutartinai sutilindžiavo iš dviejų nevienodai pilnų taurelių signalą gerti.

2. papasakoti: Prisėsk, diedukeli, sutilindžiúok mum pasaką.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'itilindziuoti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2021 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė
x