įtenkinti

ténkinti (-yti), -ina, -ino.

1. vykdyti norą, pageidavimą: Ténkinti prašymą. Ténkinti užgaidas, įgeidžius, geismus, poreikius. Statybininkai nespėja tenkinti gaunamų paraiškų.

2. tikti, atitikti: Tai – įprastiniai reikalavimai, kuriuos turi tenkinti ieškomas diferencialinės lygties sprendinys. Plazma labai griežtai tenkina neutralumo sąlygą.

3. džiaugtis, būti patenkintam ko išvengus: Ténkino atgal atšokęs, o medaus neišėmė iš aulio. Likusieji kūlvertiniai tenkino beišsprukusys nu giltinės. Vyturys… vos porą perkšmų linksmai giedojęs… tenkino vėl paspūdinęs. Tenkinos pats belikęs gyvas. Ténkinos sveiką kailį beišnešęs, beišbėgęs. Gaspadorius nusigandęs tenkinos pas mane į trobą įpuolęs.

4. laikyti ką pakankamu, iš dalies atitinkančiu poreikius: Anksčiau turėjom ténkytis savo audimu. Ténkinsies mažu, i bus gerai gyvęt. Jau jei negali karvę išlaikyt, tai ožka nesiténkyk. Reikės tenkintis tais vadovėliais. Daug kas tenkinosi šutintais burokais, nebaltinta bulviene. Jis gyveno tėvo paliktuose namuose ir, daug nesivaikydamas, tenkinosi pelnu, gaunamu iš savo verslo.

5. taupyti, tausoti: Ténkink duoną. Ténkina avižas pavasariui. Jis nė kiek neténkina pašaro. ištaikyti: Ténkink darbą lig vakaru baudžiavo [je],
t. y. kad užtektum, neskubėk.
įténkinti

1. pasitenkinti kuo: Tad tuomi įtenkino abydytasis, ir kerštas pasibengė. Kaip blokšiu, tai ir pasmirsi ir tuomi teįtenkinsi.

2. įtikti: Kas jau su velniu apsišaukęs, gali tu čia iš kailio nerdamos stengties – nebūsi geras, neįténkinsi.

3. padaryti tinkamą: Jautį įtenkino į skūrą (pardavė ne mėsai, bet odai) .
išténkinti

1. ištaikyti, išderinti: Išténkinti vietos, sudėti kur, sutalpinti.

2. sutaupyti, išlykyti: Ištenkinti pinigai.
paténkinti.

1. įvykdyti norą, pageidavimą: Paténkintas prašymas. Trumpai patenkinę namiškių smalsumą, abudu ėjo į kaimą pasakoti, ką buvo girdėję iš jaunojo pono Survilos. Mane tuo patenkino, kad jauną išdykėlį, gerai apkūlę, išmetė pro duris. Žemė, kad ir geriausiais metais, ūkininko nepatenkina ir už visą jo prakaitą neužmoka. Pasistengiu patenkinti tamstos norą. Žemaitukas vėl kibo prie savo tabokinės ir, patenkinęs nosį didesne porcija negu visuomet, ėmė smarkiai čiaudėti.

2. būti pakankamam, atitikti pageidavimą: Ar toks atsakymas tave paténkina?

3. laikyti ką pakankamu, atitinkančiu poreikius: Tuo jis nepasiténkins. Pasiténkino antrąja vieta. Pagaliau sarģas pasiténkino su tais piningais. Netekęs mėsos, [vilkas] pasitenkina vaisiais, agurkais, bulbėmis. Ir mažais kąsneliais pasiténkinsim.

4. pataupyti: Paténkink avižas pavasariui. Kad būtų geras šėrikas, paténkytų, gal užtektumėm iki pavasariui.
suténkinti. sutaupyti: Besigydydami dažnai išleidžiame uždirbtą kruvinu prakaitu skatiką, per daug metų sutenkintą. Daug rasi šią gadynę tokių, kurie tur susitenkinę grašio.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'itenkinti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2022 www.zodynas.lt
Draugai: Vārdnīca Horoskopai Skaičiuoklė
x