įšventimas

šventìmas. šveñtimas. → švęsti:

1. Vardo dienos šventimo, arba vardinių, paprotys yra lyg tarpinis tarp šeimos ir kalendorinių papročių. Gimimo dienos šventimas. Jubiliejaus šventimas. Koks gi šventìmas, jeigu ne lig žemei.

2. Girdėjome apie šventimą dienų šventų.

3. Išėjo tuoj po šventìmo. Nors par šventìmą, vaikai, nesibelskit. Atsisėdo terp ubagų ir išsėdėjo visą šventìmą. Buvo ir tokių, kurie per tokią kamšatį pramiegojo didesnę šventimo dalį.

4. → švęsti
5.

5. → švęsti 6: Bus šventìmas bažnyčios. Na ir buvo pamaldos – šventìmas koplyčios. Vandens šventìmas.

6. → švęsti 8: Šventimas (į kunigus).

7. šventovė, bažnyčia: Šventesnė buvo merga pagirtoji, kuryji yra bažnyčia Dievo, šventimas Dvasios šventos.

8. → švęsti
11.
apšventìmas. → apšvęsti 1: Trečias [tikėjimo] sąnaris apie apšventimą.
atšventìmas. → atšvęsti
5.
įšventìmas. → įšvęsti:

1. Gauti įšventìmą. Prie įšventimo kunigais priderėjo rankų aliejumi patepimas. Kunigas antrais metai po įsišventimo mirė.

2. Naujoko įšventimas.

3. Bažnyčios pašventimas, įšventimas.
pašventìmas.

1. → pašvęsti
1.

2. → pašvęsti 3: Nesa yra avinas papildymo (pašventimo). Liektigu duona hostijoj arba vynas kielike po pašventimu kunigo? Duok išmanią noro savo, dūšioms mūsų pašventimą. Šventė šios dienos mūsų surinkimo yra namų maldos pašventimas. O tai buvo šventė pašventimo bažnyčios Jeruzalėj. Bažnyčios pašventimas. Pašventimo šventė. Bus pašventìmas bažnyčios.

3. → pašvęsti 4: Ant galo įsakė, kad kas metą dieno [je] pašventimo vyskupo kožno [je] parakvijos bažnyčio [je] būtum laikomos mišios už jo sveikatą. Ale tikru kunigu tas tiktai tevadinas, kurs nuo tikro vyskupo apturėjo septynis pašventimus. Dar mat dręsi žodžiais šaudyti prieš brolį, kurs tuojau turės pašventimą.

4. → pašvęsti
6.

5. → pašvęsti
7. Bet nesutūrėjo tat naujų drąsuolių minių nuo aukų ir pasišventimo. Ar numano, kiek sunaikina pasišventimo, kiek spindulių šviesos užgesina. Beveik kiekvienas mokslo žingsnis sutvirtėdavo tik dėl didžiųjų žmonių pasišventimo. Kad dvasininkai dirbtų iš pasišventimo ir nesiektų bažnytinių vietų dėl turto, reformatai siūlė atimti iš bažnyčių ir vyskupysčių turėtas beneficijas. Jis buvo linkęs in pasišventìmą (religingumą) . Pasišventimas darbui.

6. → pašvęsti 9: Reiks tam krupiuon pašventìmo duoti! Gausi tu pašventìmo, kaip pareisi, už mažiukų krokinimą.
užšventìmas. → užšvęsti 1.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'isventimas' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasSapnininkasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2024 www.zodynas.lt
Draugai: TV Programa Vārdnīca Horoskopai Skaičiuoklė Juegos Friv
x