įsaistyti

.
saistýti, saĩsto, saĩstė. sieti.

1. raišioti, tvirtinti, kabinėti: Laikas saistyti mėsas į pakrautę. Po tiltu siją saistyti. Saistyti virvę nuo vienos gembės lig kitos.

2. supti, vynioti, siausti, gaubti: Motina dukrelę saistė senu apsiaustu. Kam dabar saistaĩ vaiką?.

3. nustatyti tarpusavio ryšius, jungti, sieti: Žvaigždžių tankumas buvo saistomas su vietiniais žvaigždžių susibūrimais. Sveikata visumet saistosi su šviesa, su kvapu, su tyru oru ir su švarumu.

4. įpareigoti: Sutartis saĩsto susitarusias puses. Tokia priesaika neturi svarbos, nesaisto. varžyti: Pareigos dalykas žmogų saisto. Architektus gerokai saisto tradicijos.

5. sąlygoti: Iš to jis išveda, kad lietuvių kalbos įvardžiuotinių būdvardžių vartojimas taip pat nėra saistomas kokių nors dėsnių.
apsaistýti. apsupti, apsiausti: Kaip šviesi ūkana apsaistė jos liemenį švelnūs banguoti plaukai. Visas bokštas buvo apsaistytas žaliais kaprifolės vyturiais.
atsaistýti. atvynioti, išvynioti, atsupti. .
įsaistýti.

1. įraišioti: Įsaistyti karūnas į skyles bažnyčioje.

2. įpareigoti: Įsaistoma dvarai, kad duotų valstiečiams visa, kuo jie pirma naudojosi. Įsisaistau tuojau tuos penkius tūkstančius jam išmokėti.
išsaistýti.

1. raištant iškabinėti, išraištyti: Šniūrus išsaistýk, reiks drabužius džiaustyti. Kryžkreižėms šniūreliai išsaistyti – gal džiaustyti drabužius. Sodne šniūrus išsaĩstėm. Žaliais vainikais buvo išsaistyta anga, taip pat į kiemą įvažiuojami vartai.

2. išsisupti, išsivynioti, išsiraištyti. . Kad duosu į akminį, ir grobai išsisaistys!
nusaistýti.

1. ištisai nukabinėti, nusagstyti: Blaškė spinduliais mirgančius vainikus, švitruojančias gėles, kuriomis nudabino nusaistė visą menką trobelę. Nusisaĩstę (nutįsusiomis šakomis) beržai šluotoms nedera.

2. nuvilkti, nusiausti, nurišti: Nusaistýk (atraišiok, atsagstyk, nuvilk) vaiką.
pasaistýti.

1. pakabinėti: Ak skalbiau skalbiau papliuškurdama, ant šilko šniūrelio pasaistydama.

2. pasirišti, prisirišti, prisikabinti: Pasisaistýk kelnes, būk pasisaistęs kaip ponas, ir nevadins nukritkelniu. Net moterys čia batuotos bei kardus pasisaisčiusios vaikšto ir dalims vadovauja.
prisaistýti. prikabinėti: Dvaras apleistas, sutrūnijęs, apaugęs grybais ir prisaistytas voratinklių.
susaistýti.

1. suraištyti, suraizgyti: Kalinys saitais susaistytas.

2. raištant padaryti: Saulės spinduliai lenda į kiekvieną plyšį, supasi vorų susaistytuose langų ir kerčių tinkluose. Ąžuolo viršūnės skraistėj [erelis] lizdą nuostabų susaistė iš paparčių, iš dyglių.

3. susieti, sujungti: Vakarykštė diena susaistė jas kitokiais, glaudesniais ryšiais. Mūsų šalys yra susaistýtos draugystės sutartimis.

4. įpareigoti: Susaistyti laidavimu. Ji niekuo nesusisaistė, elgdamasi kaip gera pusseserė.

5. suvaržyti: Tarnavimas, pareigos dalykas žmogų saisto, susaisto. Ir mes savo įpročių, savo palinkimų ir savo protėvių padavimų kartais esame taip susaistyti ir surakinti, kad negalime laisvai manyti, judėti, trumpai sakant, savaip gyventi.
užsaistýti

1. užsieti.

2. užpainioti, užnarplioti: Vorai buvo man langus užsaistę.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'isaistyti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2021 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė
x