įmaginti

mãginti (-yti), -ina, -ino.

1. kelti norą, masinti: Mãgink, kad jamui pamėgtum mokslas. Pažiūrėti obuolys buvo labai gražus, baltai raudonas, ir kiekvieną magino. Mãginte pamagink, jei nenoria prastai valgyti. Ans mãgindamos pasimagino gert arielką, būvant pravare. pratinti kuo geru, lepinti: Mãgyk karves dobilais, tai šiaudų ir neės.

2. vilioti, traukti: Vyrai mergas, mergos vyrus mãgina (stengiasi vieni kitiems įtikti). Kuo tu mãgini tą tinginį rytais (kad keltųsi) ? Juos magino jo turtai. Mãginti žaisti. Dailininko paveikslai magino žiūrovus. Ristieji bėgūnai žiūrovams akis magino. Drugelius magino lempų šviesa.
įmãginti. įkvėpti norą, paskatinti, įstalginti, įaistrinti: Jis užčiuopė bendrąją nuotaiką ir įmagino visus iš karto. Kap įsimãginom „bobą mušt“ (žaisti tokį vaikų žaidimą), tai ir vakaras užpuolė.
pamãginti. pamasinti, sukelti norą: Pamãgink, jei nenoria prastai valgyti. Pamagink, kad pamėgtų. Tu valgydamas ir mane pamãginai. | Savo puikiu stilium taip pamagina skaitytoją, kad jis skaito su smagumu. Pirmiau kratėsi, bet vakar ėmė ir pasimãgino stiklelį išgerti. papratinti kuo geru, palepinti: Pamãgino jį gardžia duona, dabar nenori prastos valgyti. Pamãginai veršius su šiltu gėrimu, tai dabar negers šalto. Pamãginai mane su pyragu kaip mažą vaiką. Pamãginai žąsis in javus, o dabar išganyt nebegali. Kai tik pamãginau karves su burokais, jau šiaudų ir nebeėda. Pasimãgino lyg kiaulė į bulves. Karvė pasimãgino į burokus, nebeatginsi. Pasimãginę jie dabar tep gyvęti, kitap jau jiem sunku.
prasimãginti pasiblaškyti, pasismaginti: Rasi išvažiavo kur prasimagint. Valstiečiai galės prasimaginti mėgėjų artistų vaidinimu.
sumãginti. sukelti norą, suvilioti: Tu mane tik sumãginai, o neduodi. Tu valgydamas ir mane sumãginai. Buvo sumagintas, troško išaiškinti paslaptį.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'imaginti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2020 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė