įgalėjimas

galė́jimas. → galėti.

1. pajėgimas, jėga, sveikata; sugebėjimas: Dėl galėjimo jis galėtų prašyti, bet naudos jam iš to jokios nebūtų. Tas žvengti tegalėjimas man, kaip sau nori, visai nepatinka. Kokis čia negalė́jimas – ateiti galiu. Parodė galėjimą savą ant manęs, padaręs man didžius daiktus.

2. imtynės: Dabar ketino būti paskutinis galėjimas.

3. vaisius: Kaip tu lauką gyvensi (dirbsi), teip jis tau galėjimą (vaisių) savo neduos.
apgalė́jimas.

1. nuveikimas, kovos laimėjimas, viršaus paėmimas: Pabėgėli, sugrįžk ten, kur teisybė ir apgalėjimas.

2. pajėgimas: Per neapsigalė́jimą paliko ir dobilai nevežti.
įgalė́jimas.

1. pajėgumas, jėga; sveikata: Jis tur daug dvasės įgalė́jimo. Įgalėjimo, jėgų, sugebėjimo pakaks. Jis pasižymi visur ir visuomet nepaprastu dinamizmu, nepaprastu įgalėjimu. Prie to darbo žadame ir mes su visu įgalėjimu prisidėti. Dirbk jo darbą pagal įgalėjimą. Apgultieji gynėsi iš viso įgalėjimo.

2. sustiprėjimas; įsitvirtinimas: Lietuvos ateitis daugiausia pridera nuo darbo žmonių įsigalėjimo. Kęstutis buvo didžiausiu vokiečių įsigalėjimo priešu.
išgalė́jimas. → išgalėti:

1. Pagal savo išgalėjimą suteikė jiems piningų. Šelpdami viens kitą pagal išgalėjimą. Rūpinkitės skriaudas atlyginti pagal išgalėjimą. Senai reikia ji. perplūkti, tiktai ne vieno Rapolo išgalėjimu. Kiekvienas nori geresnius ir gražesnius namus turėti, bet turi skaitytis ir su išgalėjimu. Dirbk pagal išgalė́jimą. Su išsigalėjimu gal ir išsigalėsime.

2. Amžinąjį išgalėjimą prieš neprietelius savus duotumbi.
nugalė́jimas. → nugalėti: Jo veide, akyse, lūpose šypsena žmogaus, kuris džiaugiasi nugalėjimu, nepigiai jam atsiėjusiu. Imperializmo jėgų nugalėjimas negali ateiti pats, jį reikia iškovoti. Čia ir yra nugalėjimo tikslas.
pagalė́jimas. → pagalėti:

1. Iš pagalė́jimo (pagal pagalėjimą) . Kits kitam girias, jei ne kuo kitu, tai bent savo pagalėjimu. Davė. kožnam pagal savo pagalėjimą.

2. Grįžtantį sveikina visi už pagalėjimą to kraugerio.
pérgalėjimas. → pergalėti: Padėkoti už suteiktą pergalėjimą. Esi visokio pergalėjimo davėjas. Norėtumbim su linksmybe giedoti apie pergalėjimus. Kariavimop liaupsė pergalėjimo kurstė. Bet, skaitęs kokį žodį apie persigalėjimo svarbumą, sumanė tai ištirti.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'igalejimas' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2021 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė
x