vogimas

vogìmas. → vogti:

1. Pasiutęs vogìmas visais kraštais, kas ką galia. Kur tas didysis y [ra] vogìmas? – Kur tas susigrūdimas! Kol žmonys ne iš prakaito, o iš vogìmo mis, nėko nebūs. O čigonam tai iš vogìmo tik ir gyvent. Badsprogos tie! Viską i sudirbo, vogimù gyvena! Kai kas ir iš vogìmo gyvena. Žu vogìmą tiek būt nesūdę, ale žulkavotas (pavogė karvę ir nudažė) . Burbulą apmažins, o ne vogìmą (nieko nepadarys) . Tie vogìmai su galu: nutvera ir išeina viskas piš. Vogimas eina plačiai, tiesiog amatu verslu virtęs. Ir, tiesą pasakius, nevogė – kuris gi čia vogimas, jei rudenimis kirto ir namo vežė atvirai, dieną, nuo nieko nesislėpdami. Vogimù ką gali ižlošt – sarmatą. Geriau yra bado pakentėti, negu vogimu Dievui nusidėti. Ir geru arkliu aitvaro nepavysi, i geru žodžiu vagies nuo vogimo neatgrasyti. Čigonas savo vaiką muša ne už vogimą, o už nemokėjimą vogtų daiktų pakavot.

2. Niekur nebuvo ženklo vogìmo meitėlio. Ka kartais užeita kokie arklių vogìmai. Prasidėjo vogimas ir grūdų, ir visa. Paminėsit mano seno šokimą ir lašinių vogimą. Ypač griežtai buvo baudžiama (net kariama) už medaus vogimą ir drevių naikinimą. Visoje Lietuvoje vežant jaunosios kraičius buvo labai paplitęs vogimas kraičiui padauginti. Žmonių vogimas.
apvogìmas. → apvogti:

1. Tam vėl ir kratos, tam vėl apvogìmai, tam vėl visa kas, – nu tei [p] gyvenom. Apvogìmais nukentėjau nu karo. Ir visą šį laiką nešiojuosi su savimi sunkų pažeminimo, išniekinimo, apvogimo jausmą.

2. Tas spaviedodamos iš grieko apsivogimo mazgo [ja] ašaroms savo skruostus be parstojimo.
atvogìmas. → atvogti
1.
įsivogìmas. → įvogti
2.
išvogìmas. → išvogti 1: Duos duos cigonėliui už viščiukų išvogimą.
nuvogìmas. → nuvogti
1.
pavogìmas. → pavogti:

1. Jau panašu buvo in pavogìmą. Dar labiau ėmė juoktis visi iš pono, kad Klimui pinigus duoda už pavogimą.

2. Jaučio pavogìmas. Už avilio pavogimą ar drevės išplėšimą nusikaltimo vietoje sugautasis baustas pakorimu.
suvogìmas. kas suvogta: Jau rabinai (vadovai) renkas, dalysias [bendrovės] suvogimùs.
užvogìmas.

1. → užvogti 1: Tas pats užvogìmas – nuog motkos ar nuog svetimo.

2. užuolanda, pasalos vieta: Kelsitės tada jūsjan iš užsivogimo ir imsite miestą.Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'vogimas' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2023 www.zodynas.lt
Draugai: Vārdnīca Horoskopai Skaičiuoklė
x