vilnia

.
vilnià.

1. vilnis 1: Penkis metrus lekia vilnià, banga. Baisiai vilnià didelė, rodos, ir liksi paskėlęs. Ale kai pakėlė vil̃nią, gal dešims ančiokų ur ur ur. Vilnià tik ūžt. Tik ežeras pradė [jo] vilnyt, pradė [jo] vil̃nios mañ’ mėtyt. Vakar vėjas buvo, vil̃nios mane daužė. Tokia vilnià an ežero kaip davė eldijon. Ot vėjas vil̃nią muša! Lydeka vilniõs išmušta an žemės. Vil̃niom vanduoj eina, kab muša vil̃nios. Išeik, vyreli, išeik; jei gyvas esi – pieno putom…, o jei numiręs – kraujo vil̃niom. Vanduo ežerais talkšo, mariomis ūžia, vil̃niomis vartos, verpetais sukas. To dvaro kąsnelius, skeveldras vilnios ir dabar nešioja į jūrių krantus. Kačeib gali tą laivę vilnios nešiot, bet anas tą pilnai saugojo, idant niekada nenugrimztų. Kad mėto eldiją vėjai ir vilnios marių, reikia juos ažustabdyt. Sujudimas didis tikos mariose: teip, jog laivę, arba eldiją, vil̃niomis uždengęs. | Pamatę dirvas, apsėtas rugiais, kviečiais, vasarojum, nuo vėjelio sujudintas ir liulančias, plūduojančias, vil̃niom plakamas. Mainos kap vilnià (nepastovus) . Lietus davė kap vilnià. Tai nuejo jos jaunos dienos kap vėjas per laukelį, kap vilnia per vandenėlį. Žmonės artojai visi ant lauko, gražu žiūrėti, kaip vil̃nios plauko. Mes važiuojam ežeru, kad paskėlė vilnià. Labai vilnià an ežero, kab vėjas pučia. An ežero didelė vilnià buvo. Atsigulus ant žemės ir įsispoksojus į vilnią, paežerių šlaitai imdavo galvotrūkčiais bėgti.

2. vilnis 4: Vilniõm kad eina lietus. Pučia vėjas iš vasarių, vilniom sniegą neša. Kaip ir eina vilnià kokia, šaltis va eina. Vilnià visur, vilniõs pilna troba (ligonei sukosi galva) .

3. vilnis 6: Vilnia tokia bitės eina [spiesdamos].



Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'vilnia' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasSapnininkasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2023 www.zodynas.lt
Draugai: Vārdnīca Horoskopai Skaičiuoklė Juegos Friv
x