vapsa

.
vapsà.

1. vapsva 1: Geltona vapsà įgel skaudžiai. Nekirbink vãpsos! Vapsų̃ baisiausia (daug) . Vapsà juoda su geltona šikine. Vapsà ilgesnė iž bitę. Čia ne vapsà, o širšuolys. Vãpsos kaip bimbalai, didelės. Vãpsos, kur žemėj gyvena. Gal tave vãpsos užpuolė. Vapsà pry medaus pula. Vãpsos kanda drūtai kap ir bitės. Vãpsos, anos medaus netura, tik kanda smarkiai. Vãpsos užuoda, tura gerą nosę. Vãpsos labai piktos. Ejo basas, i įspyrė vapsà. Prilėkė vapsų̃ [į trobą] – įkąs. Vãpsos aneima avilin ir medų parinkdinėja. Ir siunčiau pirm jūsų vapsas (šaršus). Mažos bitės, vapsos, uodai, kamanės, o tečiau gal žmogų ažuėst, jei jį daug jų apipuls ir nenorės gintis. Vãpsų kulė. Vãpsų kulys. Vapsẽlė. Vapsìkė. Vapsùtė. Vapsáitė. I vapsà pry medaus pula (gerybės nedorėlius ypač traukia) . Pargnybta kaip vapsà. Ana buvo graži didliai, visi baisiai kibo kaip vãpsos pri medaus, visi vyrai. Pula kaip vapsa py medaus. O aš an to saldimo kaip vapsà, noru saldimo. Rioglina, it vapsų korį šakume nešdamas. Narvingas kap vapsà. Negaliu atsiginti kaip nu vapsõs. Išeinu i dirbu kaip vapsà. Sukibo kaip vãpsos ir iškėlė [sunkų krovinį]. Kaip vapsa lendžia į akis. Zinza kaip vapsà. Kap vapsà lakioja visur (barasi, zyzia) . Vaikai jį paregėję apšoko it vapsos – vieni tąsė už plokščiu, kiti tyčiojos. Valdžia pradėjo … klioštorius kaip kokius vapsų lizdus išnaikinti.

2. sparva, bimbalas (Tabanus): Galvijai (vapsų̃ kandami) zylioja. Piemenys gyvolžudžiai varo bobutės karvę par vapsas. Kur prie miško, vãpsos [gyvuliams] kraują geria. Vãpsos tai puola karves kai pasiutę. Vapsa sakė uodui, kad galvijus geltų. Vãpsų pas mani nė [ra],
– gyvulių nė [ra]. Sparvos, akliai, vapsos birbdami lekio [ja]. Rytais – rasos, dieną – vapsos, vakarą – varmai, – neisiu šieno pjauti.

3. vapsva 3: Regyt‘ (regėkite) , vapsà, o paisyk, kap greit [pjautuvu] pjauna [rugius]. Itokia vapsà, kap ana gimdo vaikus.

4. pikčiurna: Tokios vãpsos, ką su tokioms.

vapsų̃ kùlis pikčiurna: Vapsų̃ kulį sujudino.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'vapsa' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2021 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė
x