vaidinimas

.
vaidìnimas. vaidìnimos.

1. →. vaidinti 1: Antikos laikais vaidinimui vadovaudavo pats dramos aktorius. Vaidinimas buvo nepaprastos įtampos. Vydūno misteriniuose vaidinimuose Rambyno kalne būdavo atliekamos pagoniškos apeigos su iškilminga rimtimi.

2. scenos meno kūrinys, spektaklis: Prabėgo beveik keturi šimtai metų nuo pirmųjų teatralizuotų vaidinimų ir spektaklių Lietuvoje. Apeiginiai vaidinimai (vestuvių, pabaigtuvių, išleistuvių, Užgavėnių). Liaudies vaidinimas nėra mūsiškai suprantamas spektaklis. Rejos buvo gegužinės su vaidìnimais, su trūbais, ka liuobam šokti, ka i dulkės rūks! Tai jau dabar visokių vaidìnimų prisižiūriam!

3. vaidenimas: Į kelintą naktį pradėjo pas juos vaidìnimas kaži koks atsirast. Su tais vaidìnimais visaip išeina, brolyti. Daug žmonės prityrė tokių vaidìnimos. Jau už vaidìnimos, sakau, tikrai vaidenas. Paskuo ten visokių vaidìnimos buvo. Nuo to laiko pasibaigė visi vaidìnimaisi.

4. vizija, regėjimas: Mes taigi ėsame ištroškę dangiškų vaidinimų, kad dėl mažiausių atsitikimų tikime juos tapusius. Kaip nakties vaidinimas sapnyje, taip bus visas pulkas pagonų.
įsivaidìnimas.

1. →. įvaidinti
2.

2. →. įvaidinti
3.

3. vaiduoklis, šmėkla. .
pasivaidìnimas.

1. →. pavaidinti
2.

2. →. pavaidinti
3. Moteriškei pasirodyti vienaplauke, mergaitei be prikaištės buvo lygu pasivaidinimui savo paleistuvystės amatu. [Šventvagiška išpažintis ir tų, ] kurie eina spaviednės dėl pasivaidinimo svietuo.

3. →. pavaidinti
4. Niekas tiek nežinojo ir senoviškų padavimų, baisių pasakų apie šmėklas, apie pasivaidinimus, kiek jisai.
suvaidìnimas. →. suvaidinti:

1. Pirmykštis žmogus buvo įsitikinęs, kad kokio veiksmo suvaidinimas padeda realiai jį įvykdyti.
2.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'vaidinimas' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasSapnininkasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2024 www.zodynas.lt
Draugai: TV Programa Vārdnīca Horoskopai Skaičiuoklė Juegos Friv
x