užsiriaugėti

riáugėti, -ėja (-i, -ia, -a, -sti), -ėjo. raugėti 1: Kai imi riáugėt ar piktavot, tai praeina gumbas. Žmogus, kad jamui rėmuo pjauja, gumbas sukilsta, ėdis nepatinka arba parsiėda, riáugia, t. y. riaugulys paema. Žmogus negerai ką užvalgė, riáugėja. Atrūgas riáugia, kad nepatinka valgis. Mūs tėvui duok buteliuką, tai jis pripasakos žodžių, kad devynias delčias Kaune riáugėsit. Kad jau riáugi, išeik lauk, o nesėdėk prie stalo. Ko riaugi kai šuva, pamazgų parsiėdęs? Riáugia kai vilkas avietyne. Riaugėj kaip Irša nuo alaus. Nes kaip riauga (skleidžia kvapą) prieširdžiai smirdėlių. Diena dienai riauga (garsina, perduoda, kartoja) žodį ir naktis nakti rodžia mokslą. žiaukčioti: Dar neva nevėmiau, bet riáugėti reikė [jo]. Jau moterų ne viena ėmė riaugėti, vemti, girdėjosi čia ir ten stenėjimas. Varyk šunį oran – ką jis čia riaugėja.
atsiriáugėti. atsiraugėti: Jei atsiriaugsti tuo valgiu, kurį valgei, tai yra sveika. Atsiriáugėjau, tai kitą metą šiuo laiku dar valgysiu.
išriáugėti. išraugėti 1: Aš kriomuoju ir išriáugiu kai kada. Ir ažu žuvis išriaugėjo upė daugybę varlių. Kai išsiriáugsčiu, būna geriau.
nusiriáugėti atsirūgti, atsiraugėti: Jei žmogus valgydamas nusiriaugia, tai ženklas, kad jau gana valgyti.
prariáugėti. praraugėti: Prariáugėjau, ir geriau.
užsiriáugėti smarkiai atsirūgti: Pabundu, girdžiu, kad užsiriáugėjo kas gale lovos.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'uzsiriaugeti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasSapnininkasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2024 www.zodynas.lt
Draugai: TV Programa Vārdnīca Horoskopai Skaičiuoklė Juegos Friv
x