stipras

stìpras, -à. stiprus:

1. Stipras, drūtas. Stipru tampu. Tvirtas, stipras. Širdis gera, tai ir stìpras. Nelabai stiprà po šiltinėm. Stìpras senelis buvo: naktim pavažas iš miško nešdavos. Aš medžiotojas buvau tai stìpras. Nesi stìpras, nesplėšyk su darbais. Kaip te būsi jaunas nestìpras! Kai žmogus stìpras, tai gerai. Jauniem, kurie stiprì, tai jau gyvenimas dabar. Anas labai stìpro tėvo buvo. Da stìpras senis: dirba su jaunais, ir ką tu jam! Jis jau visai nebestìpras, buvom nuėję lankyt. Visi vaikai darbinykai stiprì. Katrie stiprì buvo žmonės, ir tie serga. Nejau tu toks stìpras, kad mumi visus išgandysi? Senam laike buvo stiprų̃ žmonių. Senybės žmonės stipresnì buvo. Da toks stìpras buvo senis, o va – i nugriuvo. Ale koks stìpras tas vaikas! Nebestìpras jau mano vyras buvo. Stìpras vyras, toks nieko nebijo. Pati až manę jaunesnė, stiprà. Anąsyk [mašina] užmušo stìprą vyrą. Išsidirbusi, o sveika i stiprà bobikė. Stiprumo [vaikas] stìpras, jau ženga įsikibęs. Nei mėgst aukštais staibiais vyro, kaip norint per stipro. Anos yra stipros moteres. Penės jį duona proto ir girdys jį vandenimi išminties, per tatai stipru pastos. Stipras šarvinykas sergsta namus savo.
stìpra.
stipraĩ.

2. Tas pryšakė [je] dantis stìpras. Da galva stiprà – atamena viską. Stiprà širdis mano. Širdį stìprą turit, galės pjaut (operuoti) . Man dabar nestìpros kojos iš kelių. Bobutė kojom nebestiprà, o teip visa protinga. Tai tavo par stìpros akys: kiek tu visą gyvenimą skaitai! Jis tur anas per stiprą ranką iš savo žemės nuog savęs išvaryti. Žmones … išvedei didžia galybe ir stipra ranka iš žemės Egypto.
stìpra. Man nestìpra iš rankų. Visa jau nestìpra: ir kojos, ir rankos.

3. Ir regėjau angelą stiprą, šaukiantį didžiu balsu. Aš esmi ponas Dievas tavas stipras. Nesa vertas daiktas yra, idant pranašas, daktaras, piemuo, sakytojas Dievo žodžio būtų galįs ir stipras. Žinoti ir stipra širde tikėti. Tatai ižg silpno ir nestipro duksėjimo išeit. Troško dūšia mano Dievop, stiprop, gyvop.
stipraĩ. Stiprai tikime. Stiprai tikėdamas.

4. Stìpras kinas ar kada bus? Atsirado … stipra valstybė. Aleksandras … didžius padarė karius, stiprus miestus iškariavo.

5. Šito miško beržas stìpras, o pušis, eglė netikus. Beržas senagaly [reikia] kirst, tai geresnis, stiprèsnis esąs. Da stìpras ąžuolas – žaliuoja. Nestìpras tas pagalys, lūš. Da pastovės [medis],
kraštai stiprì, diržingi. Stiklas stìpras. Stiprì buvę [medžiai] ir stambūs, kaip vyrai suaugę. Anas. stìpras, turi gerai. Stìpras drobužis. Vytelių karbas stiprèsnis. Močiutė davė siūlų stiprų̃. Stìpros virvės tik vieną vasarą. Čia stìpras laikrodis. Ir kėlėsi ugnis iš jo stiprų šakų.
stìpra. Ale kad tu žinotum, kaip nestìpra pirktas. Ale tai stìpras [riešutas] – neperkandu. Dedant kiaušinius puodan virt, reikia nešnekėt, tada bus stiprì kiaušiniai.

6. Stìpras šis karas buvo. Išvydęs stiprą vėją. Tada atgrįžo (atsuko) ponas labai stiprą vakarinę ir pakėlė žiogus. Stiprais žodžiais po akimis Dievo pasižįst, jog nuog velno apsėstas yra. Stipras apgynimas. Balsas labai stipros triūbos. Senieji vyrai … tur būti rami, viežlybi, išmintingi, stipri vieroje. Ma reik stiprų̃ akinių.
stipraĩ. Da gali stipraĩ dirbt. Šilta jau orie, stipraĩ šilta. Stipraĩ laikyk, kad neištrūktų! Stipraĩ miega. Nenoriu stipraĩ sukt, sakau, nuluš rankenos. Stipraĩ turėjau botkotį. Stipraĩ da nesuema [liga],
tai ir neinu [pas gydytoją]. Jį dangun žengiantį stiprai veizdėjo.

7. Labai ten buvo stiprì miškai.

8. Stìpras alus – sėsta į galvą. Norėjau kokio gero, stìpro gėrimo, kad atsigauč. Ar stìpro yra alaus? Girą, matyt, perrūgenai, kad teip stiprà. Stiprà taboka. Gėrimo stipro negers.

9. Prie tokiam darbui kad jau valgis stìpras būtų! Žuvis tai nestìpras valgymas.
stìpra. Bulbų privalgius nestìpra. Atejau, pavalgiau mėsos – ir stìpra, ir lengva.
stipraĩ. Stipraĩ valgyt negaliu mėsos, kiaušinių. Prieš kelionę reikia stipraĩ pavalgyt.

10. Stiprų̃ buvo gyventojų. Kur geram, stipram̃ ūky, tai žinoma, kad gerai gyvena žmonės.

11. Kviečiai mėgsta, kad žemė būt stiprà, prie moliui. Čia žemė stiprà, kai palyja, tai gerai.

12. stiprus 16: Scena buvo tiek originali ir stipra, jog tuojau pamiršau visą pritirtą nemalonumą.

13. stiprus 17: Šitie daiktai visi, sakau, duost stiprą liudymą Dievą didį poną santį.

14. stiprus 18: Nestìpras piningas – vis keitamas, numušamas.Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'stipras' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2009 - 2020 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Žemėlapis