sargybė

sargýbė. sargỹbė. sargyba:

1. Į pagelbą gavo sargybė mokintus šunis. Rinka ginkluota sargybe apstatyta. Liepė būgnuoti ir trimituoti, sargybę keisti, jiems priešais eiti. O Pilotas tarė jump: Turite sargybę, eikit, apveizdėkite, kaipo patys išmanot. Praejo pro pirmą ir antrą sargybę.

2. Jis sargỹbę laiko. Tus, kuriemus sargybė girių bei medžioklių paduota ir įsakyta yra, smerčiop dėti tyko. Ir buvo piemenes toj gi šaly, kurie sergėjo ir jautė sargybes nakties ant gardo savo. Ir jo bei viso surinkimo sargybę pilniavotų. Ir norint ateitų [Viešpats] apie antrą sargybę ir apie trečią sargýbę …, rastų [budinčius tarnus]. Apie ketvirtą tada sargybę nakties atėjo jump.

3. Dien ir naktį miestą sargybėje laiko. Jis vienas tikra sargybė. Tačiau ir čia dar didė Dievo sargybė, kad nuo tiek daug žmonių tiktai 14 negyvų ir 50 sunkiai suronytų teradosi. Savo arklius ne į Viešpaties, bet į švento Jurgio sargybę, ant ganyklos išleisdami, paliecavojo. Vėl geros sargýbės neturėjo ant pajautimų savų. Kiekvienam … žmogui … angelas ant sargýbės est priduodamas. Mes visi po sargybe tavo pasiduome. Jis visad turi pilną sargybę ant viernų savo. Atima Dievas linksmybę dūšios … ir kitas dovanas, o tai dažnai daro tiemus, kurie ne teip didę turi sargybę ant širdies savo. Sargybėj savo padėtą žmogų laiko nelytėtą. Tu, pone, mano šarvu esi, todėl nebijaus nieko už tavo sargybės.

4. sargyba 9: Budrystė, sargybė. Malūnininkas buvo malūne visoms sargybės pryprovomis apsirūpinęs. Kai tik sutėmija miegančią, būriais susilėkę kolioja dėl nesargỹbės. Turime su dide sargýbe saugot visus prisakymus jo.

5. vieta sargui būti, sarginė: Subudavojau joj [vynuogyne] sargybę ir pastačiau ant jos sargą.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'sargybe' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2020 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė