padidžiuoti

didžiúoti, -iúoja, -iãvo. dėtis dideliu, keltis į puikybę, pūstis: Prašom valgyti, nedidžiúoti! – Dėkui, aš nedidžiúoju, kiek norėjau, valgiau. Dėkui, kad nedidžiãvot – su manim, seniuku, pasišnekėjot. Didžiúoja, neateina! Atvažiuok, broleli, nedidžiuok, martele. Didžiúojančius nuog tolo pažįsta. Liežuvis mažas yra sąnarys, o tačiaus didžiuoja kalboj. Širdis didžiúojantyji nugrimzt išgandinta. Todėl vis įsirėmęs jis per mierą didžiãvos. Perniai da ažeidavai, ė šiemet jau pradėjai didžiúoties. Labai jau didžiúojas: kviečiam kviečiam, o anys neatvažiuoja. Sesyte, tu didžturyte, gana didžiavais pas močiutėlę. Didžiuotųs svainiukas, bet nelabai moka. Mes didžiavomės, o tu galiausiai nusižeminai. Nedidžiúokis, kad nepaneiktum tave kiti. | Kadrilių šokant, yra tokia figūra, kada pryšingų porų mergaitės arba vyrai sueina į vidurį ir, pasisukdami šonais, surema čia dešinius pečius, čia kairius – didžiúojas.
didžiuotinai. puikuojantis džiaugtis: Vilius labai didžiuojasi arkliais, kurie eina kaip vėjas. Tarybinė liaudis didžiuojasi savo socialistine kultūra.
atsididžiúoti labai didžiuotis, džiaugtis: Patriotai negalėjo atsididžiuoti senovės karo žygiais.
įdidžiúoti. Marti įdidžiãvo, t. y. pasikėlė į puikybę. Jis įsididžiavo, sušneko apie savo karjerą.
išsididžiúoti išsikelti į puikybę: Su virtimu aš išsididžiuoju, aš nevirsiu. Kad išsididžiúosi, būs juokai nepavykus.
nusididžiúoti pasidaryti, dėtis didžiu: Tėvulis mano nekelia galvelės, oi tai jis nupuiko, oi tai nusididžiãvo. Prie tų žodžių išsitiesė nusididžiuodamas.
padidžiúoti. pasikelti į puikybę, papuikauti: Mat padidžiãvo, tai ir neatėjo į vestuves. Kviesim tėvą gertų, močią pavadinsim, tėvas padidžiavo, močia palapavo. Pasididžiãvo, netekėjo – kur dabar dėsis susenėlė! Nepasididžiúokite, kaimynėliai, užeikite pas mus. Nepasididžiúok, paliksi be sprando. Jis pasididžiúojas savo turtu.
pasididžiúotinai. Ak todėl, krikščionys, nesakykit taip pasididžiuotinai, jog jau vislab žinot. pasipuikuojant džiaugtis: Turi kuo pasidižiuoti tarybinis žmogus.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'padidziuoti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2022 www.zodynas.lt
Draugai: Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė
x