nužymėjimas

žymė́jimas. → žymėti:

1. Dar mažas dienos žymėjimas.

2. Žymė́jimas, šaltkalvystės operacija, kuria dažniausiai iš brėžinio ant ruošinio perkeliamos detalės kontūrų linijos (įbrėžimai, brėžiai, įmušamos duobutės), žyminčios būsimos detalės formą ir matmenis. Brėžtuvas – pagrindinis erdvinio žymėjimo įrankis. Kampų žymėjimas – tai statmenų ir pasvirų linijų brėžimas detalėse. Pagalbinė priemonė žuvų migracijoms tirti yra žuvų žymėjimas. Pagauta žuvis pažymima tam tikra marke (ženklu) ir vėl laisvai paleidžiama. | Bakterijų, virusų, vabzdžių žymėjimas radioaktyviąja anglimi padeda tirti jų biologiją, kovoti su ligų sukėlėjais, augalų ir gyvūnų kenkėjais.

3. žymimasis ženklas: Ant padangos šono būna išlieti šie žymėjimai. Atitinkami dydžio ir klasės žymėjimai būna ant cilindro viršutinės plokštumos. Pagal žymėjimą gręžiamos pavienės skylės.

4. → žymėti 5: Todėl reikia manyti, kad priebalsių minkštumo nežymėjimas buvo tik rašybos reikalas. „Pirmojo baro“ rašyba pertvarkyta dar radikaliau: išvis atsisakyta nosinių ir ilgųjų balsių žymėjimo.

5. → žymėti 6: Įnagininko viena pagrindinių funkcijų – veiksmo priemonės žymėjimas. Bažnyčia tiktai turi galybę siūlyti apie šv. Rašto tikrą žymėjimą arba išguldymą. Ryškios klaidos matyti iš raudų teksto ritmo žymėjimo. Rašto žymėjimo būdas irgi įvairus: rinktinis bei kaišytinis, rašytinis bei diminis.

6. įvardžiuotinių formų daryba: Žymėjimu vadiname permainas lankstygalio: būdvardžių, skaitvardžių, žodžvardžių ir įvardžių, pridedant žinomiemsiems daiktams žymę nuosakumo galan lankstygalio. Kančveiksliai žodžvardžiai lankstomi dar yra žymėjimu lygiai kaip ir būdvardžiai. Kaip va: dirbamas, … dirbamasis.

7. → žymėti 8: Viena svarbiausių ir labiausiai išplėtotų [loginės semantikos] teorijų yra referencijos, arba žymėjimo, teorija, tirianti kalbinių išraiškų žymėjimo, apibrėžtumo, išpildymo, teisingumo, interpretacijos ir kt. problemas.
apžymė́jimas. → apžymėti
1.
atžymė́jimas. → atžymėti:

1. Draudžiama naikinti ir gadinti medžioklės plotuose esančius atžymėjimo stulpus, iškabas, skelbimus. Neturint segtukų, atžymėjimai daromi specialia kreida ar adata su spalvotu siūlu.

2. Jablonskis nemėgo titulų, kokių atžymėjimų – tas viskas jam buvo „šios žemės vanitas“. Atsižymė́jimo ženklai. Pabaigė medicinos mokslą su atsižymėjimu.
įžymė́jimas. → įžymėti
1.
išžymė́jimas. → išžymėti
2.
nužymė́jimas. → nužymėti:

1. Griovio trasos nužymėjimas.

2. Lietuvių prozoje A. Vienuolio apysaka „Vėžys“ išsiskiria ryškiu feodalinės dvarininkijos žlugimo atkūrimu, dvaro irimo nužymėjimu.
pažymė́jimas.

1. → pažymėti
1. Išaudžia vis kaip ir su pasižymė́jimu, su paderinimu.

2. → pažymėti 3: Laukia svarbus darbas – Molotovo-Ribentropo nusikaltimų sutarčių pasirašymo jubiliejaus pažymėjimas.

3. dokumentas, tvirtinantis kokį nors faktą: Aš pažymė́jimą turėjau, kad baigęs mokyklą. Už paveikslo kabo prie sienos dar keli bažnytiniai pažymėjimai. Tačiau širdyje buvo gera – egzaminus išlaikysiu. Juk pats direktorius nusistebėjo – pažymėjime vieni penketai. Pranas man atidavė savo amatų mokyklos trijų kursų pažymėjimą. Mano karvutė su pažymė́jimu. Kai tą pažymė́jimą turėjau, tai galėjau į namus važiuoti. Turėdavo turėt iš valsčiaus pažymė́jimą, kad ne koks melagis.

4. → pažymėti
4. [Z. Sierakauskas] įstojo į karo akademiją ir baigė ją su pasižymėjimu. Pasižymėjimo sau ieškojom ir ieškom tik kovos lauke. Pasižymėjimo išdava taip pat yra pažymys.

5. → pažymėti 5: Dalis A. Juškos surinktos leksinės medžiagos į didįjį „Lietuvių kalbos žodyną“ patenka jau su kitų šaltinių pažymėjimais. Būčia labai dėkingas skaitytojams, jei jie teiktųsi vietų ir asmenų vardų pažymėjimuosna įsibrovusias klaidas man pranešti.

6. pastaba: Siunčiu čia 4 puslapių pažymėjimų, kurie reikėtų išnašose išspausdinti. Jo. pažymėjimai [paraštėse],
kaip visados, parašyti labai aiškiai, skaitomi ne sunkiau kaip spausdintas raštas. Plačiai suprastus pasižymėjimus galime skirstyti į tris grupes: į ištraukas, iškarpas ir nuosavas pastabas.

7. → pažymėti 6: Pažymėjimas, paskyrimas.
pražymė́jimas. → pražymėti 2: Ir drin tosjag slaptės Traicės Š [ventos] pražymė́jimo, dažnai randame Sename Testamente tą žodį Dievas po tris kartus paminėtą. Nes be kokių jų nūpelnų teip garbingai jus palaiminau dievišku pražymėjimu savo. Kalvinas priėmė mokslą apie tikriausią pirm paskyrimą (pražymėjimą).
sužymė́jimas. → sužymėti 2: Antras didelis pakeitimas, kurį J. Jablonskis atliko [Juškos] žodyne, yra visų žodžių priegaidžių sužymėjimas.
užžymė́jimas. → užžymėti:

1. Ažužymėjimas. Surinkimas šio ir to ir visokių niekniekių ir užsižymėjimas nekurių daiktų.

2. Tokių pavyzdžių galėtumėme daug parodyti, ale tarp lietuvių jie retesni, užtat verti užžymėjimo. Turime rinkti ne tik užžymėjimus ištariamų ir kalbamokslinių kvarmų, bet ir sūrašus žodžių aprašomosios vietos.

3. užantspaudavimas. .


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'nuzymejimas' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasSapnininkasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2024 www.zodynas.lt
Draugai: TV Programa Vārdnīca Horoskopai Skaičiuoklė Juegos Friv
x