lydimas

.
lýdimas. lydìmas. lýdymas.

1. iškirstas ar išdegintas plotas miške, kirtimas, skynimas: Krūmus ir žarynus skina, kurius skynimus paprastai lydimais vadina. Ženk miškan ir išskink sau lydimus. Kur buvo girios, dabartės lydìmai paliko. Liko vieni lydimai, šakomis užversti. Paskum ilgai šiurpsojęs stuobriuotas lydimas [ąžuolyno vietoje]. Lydimuos želia žolė ir atauga tik epušės. Lydimè kad priaugę jaunų atžalų – nei pereit negalima. Lydìmuos, mačiau, jau karvės išleistos [ganytis]. Arklius paleidau lydimuose ganytis. Būdavo, daugiausia po lýdimus ganom. Kurgi dėsim gyvulius? Lydìmai pilni vandenio. Aš paskėliau anksti rytą, išsivariau margus jaučius ir priganiau lydimuosu ir prigirdžiau šaltiniuosu.

2. ariamas, dirbamas laukas iškirsto miško vietoje, plėšinys: Dirva ant nukirsto miško bus lydìmai. Šiemet rugiai lydimuos užderėjo. Prisėjau lydimus avižų, tai kad geros! Pasėjom linų lydymuõs. Pasėjo tėvelis gelsvus miežius į lygų laukelį, į lýdimą. Kai lydimo ropelė jo burnelė patapo (pariebėjo, papilnėjo) .

3. skynime sudėtos iškirstų medžių šakos; iškirsti sugulę medžiai: Suklojo lydìmą. Sugulę kap lydìmas. Paklojo kai lydimą. Ineina tvartan – guli avelės kai lydimas papilta (papjautos) .

4. mišku užželdintas dirvos plotelis: Lydimaliūs gal gauti gerų grėblakočių.

5. lygi, nekalnuota vieta; plotas: Lydìmai – lygios lankos. Nekalnuotos vietos – vis lýdimai. Neapregamys lydimai nuskleisti kūnais.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'lydimas' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2009 - 2020 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Žemėlapis