kartojimas

kartójimas. → kartoti:

1. Didelę reikšmę turi kartojimas tvirtai žinioms įsisavinti ir įtvirtinti. Kartojimasis – viena iš raidos dėsningumo pusių.

2. Brigada ruošiasi pūdymų kartojimui. Rugius nupjovę, griebsimės kartojimo. Toks kartojimas auginojo. reik atnaujinti tris kartus par vasarą.

3. du kartus išartas pūdymas, dirva, paruošta rugiams sėti: Tik nevaryk karvių per kartójimą, ba sumindžios, ir bus negerai sėt. Žiūrėk – jau ir kartojimas varpučiu žaliuoja. Vyrai akėjo kartojimus, ruošdami sėjai dirvą. Reik kartojimus akėti ir apartinai užsėti nepasivėluojant.
atkartójimas. → atkartoti 1: Atkartojimas tikrai reikalingas. Atkartojimas algebros ir geometrijos. Laumė kalbėjo su atkartojimu: užkuti, kuti, tyčia paliktas. Tėvas nori, kad sūnus būtų jo paties atkartojimas. Tuo priešdėliu (at-) išreiškiamas yra kaip ir šventės arba iškilmės atsikartojimas.
pakartójimas. → pakartoti 1: Darbo pirmūnai jau nepasitenkina vien kitų pasiekimų pakartojimu. Pasaulio tautos nenori karo nelaimių pasikartojimo. Ritmas yra taisyklingas kirčių pasikartojimas eilutėje.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'kartojimas' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2020 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė
x