kaikštis

kaĩkštis.

1. kaištis 1: Paimk kaĩkštį ir užkišk, kad ratas nenusmuktų. Įpaivyk (įmušk, įvaryk) kaikščius, kad ratai čėsep nenusmuktų. Ištraukė kaikščiùs, tai važiuojant nusmuko ratai. Čia du kaĩkščiai: vienas ratui laikyti, kad nesmuktų, kitas perkištas per pirmojo užlenkimą. Užkišk ratus kaikščiù. Į pirmagalinės ašies galą kaikštẽlis įkišamas, kad atasėjos nenusmuktų. Padaryk kaikštùką ir užkišk duris. Išeidamas kaikštukù (arba kaikščiù) užkišk duris. Paieškok kokį kaikštį ir užkišk kiaulių tvartą. Pats atvėrė vartus ir nežino, kur kaĩkštį dėjo. Žukišk (užkišk) kaikščiu šėpą. Užkišk kaikščiù indaujos duris. Gerai užkaišiok durim kaikščius, kad kiaulės neišbėgtų. Paimk kokį pagaliuką, pasidaryk kaĩkštį ir užkišk. Perdžiūvo staklės, tai visi kaĩkščiai išpuldinėjo. Verpdamos verpstuku, kuodelius prisirišdavo ar prisismaigstydavo kaikščiais prie verpstės.

2. durų skląstis, velkė.

3. kamštis, volė: Paveizdėk kaikščio ir ažukišk butelį. Padaryk bačkom kaikščiùs. Nudrožk gerą kaikštį: alus labai macnus. Negersiu! Nei kaikščio netrauk.

4. bet koks smaigas, lazdelė: Jis paėmė nemažą kaikštį ir visą sukalė į žemę. Atvažiavo matininkas, tiesė juostas, straigė kaikščius. Labai šaknuoti burokai, net kaikštį nulaužiau [kasdama]. Prisipjoviau kaikščių karbam dirbt.

5. segtukas: Kur tu gavai kaikštį, kad rūtų kuokštelį prisisegęs?

6. virptis su šieno ar šiaudų grįžte, draudžiamasis ženklas, draudyklė, gairė: Užkišk kaikštį: pievas išganys. Mūsų bernai nežiūro kaĩkščių, o vis tiek gano po pievas.

7. medinė ar geležinė vinis dviem kokio daikto dalim sujungti: Kaikščiai dirbami iš kieto medžio. Kaikščio storis atitinka skylę, ir kalant jau medis nebeplyšta.

8. aukšto ūgio žmogus. .


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'kaikstis' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2022 www.zodynas.lt
Draugai: Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė
x