įžnaibyti

žnáibyti, -o, -ė. žnaibýti, žnaĩbo, žnaĩbė;

1. pirštų galais ar snapu spaudžiant skaudinti, gnaibyti: Bernai mergas žnáibo. Žąsinas žnáibo su snapu. Girdžiu, kad klykia vaikas kieme, kad klykia, žiūrau – žąsinas net parsigriovęs vaiką žnaibo. Anys. kojom žnáibo. Jį stumdė ir žnaibė ne tik antys, bet ir vištos. Čia žąsinas, iš popečkos išpuoląs, girgsindamas žnaibo blauzdas. Petru, atstoj, nežnáibyk! Po stalu landžiojo velniukas šposininkas ir žnaibė visiems į kinkas. Klevinio žūko (karkvabalio) tai aš nebijau, tik kap eina per gryną kūną, tai žnáibo. Bet dabar jis buvo atsisukęs ne grožėtis, o užuovėjai nuo šalčio, kuris žnaibė žandus. Žvarbus našlaitei pavasario vėjas kaip žąsinas žnaibo blauzdas. Po širdžia kap i žnáibo. Aš tau parodysiu žnáibytis, varle tu: aure net mėlyna paliko! Sueina ir žnáibosi, ir skirk tu juos, kad nesižnáibyt. Antys ir gerdamos žnaibosi.

2. knaibyti, laupyti: Tešlą suvoliojam i žnáibom piršto drūtumo. Padėkit man tašlos žnáibyt. Mato, ka žmogus žnaibo i žnaibo akmenį į šmotelius, kai moterys kleckus ka žnaibytų.

3. skainioti, skabyti: Juodus [serbentus] tankiausiai nubraukai, lengviau kaip žnáibyt [šakutes]. Nužnáibyt žoles dar galiu, kulnais einu ir žnáibau. Pamatė [spanguolių] – teip ir žnáibo, neduoda užaugt. Pasakiau vaikam, kad nežnáibytų žolyno. O tas prikalbėjimas traukias nū ant visų sančių neviernykų, o kurie žnaibo ir slapo aba uždangsto šventą žodį jo. Tie žmonės jog visą piktą ižguldyt pajunko, tad niekad gerai sūdyt nemoka, bet ir geriausius daiktus ant pikto gręžia, žnáibo. pjauti: Žnáibėm žnáibėm pjautuvu po diegelį.
apžnáibyti.

1. apgnaibyti: Antys apžnáibė svetimą ančiuką. Žąsinas apžnáibė vaikui blauzdas. Jiedu abudu pasikarščiavo ir apžnaibė vienas antrą.

2. apskabyti: Žąsiokai apžnaibė, apdraskė agavą.

3. apvogti: Toliau nuo vieškelio sodžiai ir vienkiemiai irgi pusėtinai apžnaibyti, bet jau ne taip galutinai.
atžnáibyti. nugnaibyti.
įžnáibyti. įgnaibyti. |.
išžnáibyti.

1. žnaibant pašalinti, išpešioti: Žąsinas žadėjo samanas iš tarpsienių išžnaibyt. | Išžnáibė, išvarinėjo tą guzą, ir skausmas išėjo.

2. išskainioti, išlesioti: Tie žąsiukai išžnáibė braškes.

3. žnaibant nužudyti: Visus jis juos povaliai išžnaibė ir liko ponaut an to dvaro.

4. kurį laiką žnaibytis.
nužnáibyti.

1. nugnaibyti, nuskainioti: Nužnáibyt žoles dar galiu. Man atanešė nužnáibyt uogų. Ir kiek darbo prisidarė – nužnáibyt tuos antgalius. Mažučiukai [ančiukai],
nugaros nuplikę – žinai, šitie didesni nužnáibo.

2. nukirpti: Žirklės neaštrios, tai led led nužnáibiau avelę.
pažnáibyti.

1. kiek žnaibyti: Priėjęs pažnaibė, pakutino, bet Simas iškentė, nė nepakrutėjo. Senelis pažnaibė save. Ar tik jis nesapnuoja?. Eime pasižnaibytų.

2. palaupyti: Miltus išmaigo su [v] andeniu, pažnáibo pažnáibo tą košę.

3. pasiskabyti: Griovy vabuolų pasirenka, žolelės pasižnáibo.
prižnáibyti.

1. smarkiai prignaibyti: Atskrido [žąsys gulbės] atgalio – tą bobutę prižnaibė prižnaibė.

2. prisiskainioti: Prisižnáibai, būdavo, visokių gėlių, lapelių iš lauko.

3. prisegioti: Čia džiauk [koštuvį],
tik žnyplelėm prižnáibyk.
sužnáibyti.

1. sugnaibyti: Žąsinas sužnáibė, net pajuodus mergaitė. Žąsinas iki kraujo sužnáibė. Tie didesni žąsiukai sužnáibo tuos mažiukus. Blauzdoj tavo tai nieko, o ranka tai sužnáibyta. Ji galėjo tuojau pravirkti, galėjo viską išdėti. Skruostai buvo lyg sužnaibyti ir lūpos pamėlusios. žnaibant nugaluoti: O už gaiduką meldžiu man atiduoti žąsinus, kad jie man gaiduką sužnaibė.

2. suknaibyti, sulaupyti: Kleckus suminkai, sužnáibai, kiaušinį įdedi. Kleckus visada sužnáibo.

3. žnaibant suplėšyti: O jei besivydama laumė nutveria berno kelnes ar sermėgą, tai sužnaibo į miltus. Visos paklodės sužnaibytos teip, kad jau kiauros beveik. Šite daiktai sužnáibyti.
užžnáibyti.

1. žnaibant užkankinti: Žąsinas kurkioką ažužnaĩbė.

2. užlankstyti: Ažžnáibo ažžnáibo kraštus gražiai šaltanosiam, kad lašiniai neišlėkt.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'iznaibyti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasSapnininkasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2024 www.zodynas.lt
Draugai: TV Programa Vārdnīca Horoskopai Skaičiuoklė Juegos Friv
x