įžeminimas

žẽminimas.

1. →. žeminti
1.

2. įžeminimas: Suvirinimo aparatams reikia žeminimo transformatorių.

3. →. žeminti 5: Žmogaus žẽminimas. Lazdynų Pelėda plačiai piešė ir sunkų kaimo bei miesto darbo žmonių gyvenimą, jų išnaudojimą ir žeminimą. Jokie įžeidinėjimai, jokie išjuokimai, žmogaus orumo žeminimas tardymo kabinete manęs jau nebeveikė. Bjaurus dalykas – žeminimas žmogaus už akių. Nemalonu jai. šitoks žeminimasis.
įžẽminimas. →. įžeminti: Elektros motorų įžẽminimas. Įžeminimo sujungimas. Įžeminimo laidų sujungimai turi būti be mechaninių pažeidimų ir nudažyti.
nužẽminimas. nužẽminimos.

1. →. nužeminti 4: Reik melsti Viešpaties su nužeminimu širdies. Kur yra nužeminimas, tenai yra ir išmintis. [Kristus, ] būdamas sūnumi Dievo, … iž nužeminimo sūnumi žmogaus vadinas. Regi, koksai yra nužẽminimas žmonių šventųjų. Žvilgterėjo and nužeminimo slūžebnykės savo. Išsiėmęs iš kišenės savo piniginę, su nusižeminimu padaviau ją šeimininkui. Abiejų kaimų vyrai, moterys ir vaikai ėjo ir klaupėsi jai. prie kojų kaip lygūs su lygiais, jokios puikybės ir nusižeminimo nepažindami. Su didžiu nusižeminimu meldė karaliaus Aleksandros, kad tokių niekam žemaičiūse nederančių kunegų nebskirtum į klebonus. Tokios giesmės su nusižẽminimais, su dūksėjimos. Reikalauja, idant įpratintumėm save kantrybėp ir nusižeminimop. Tad smakas su dideliu nusižeminimu prašo to velniuko: – Broliuk, aš nė tau, nė kitiems velniams nieko nedarysiu. Gintijimas toli gražesnis tarp nužeminimos Jono ir nužeminimos Viešpaties Christaus. Veizdėkig, kokis tatai buvo nusižeminimas ir paklusnumas motinos Dievo. Duok man aną drūtybę uolos ir aną paklodę nusižeminimo, ir aną mierą numarinimo.

2. →. nužeminti 6: Poetas ne vien tik matė savųjų vargus, bet kartu su jais vargo, kartu kentėjo įvairius nužeminimus. Jis jautė paneikimą, nužeminimą, širdis troško suskaldyti ir sutrypti tą paneikimą. An visos pasaulės tokį nusižẽminimą pasidirbo.

3. →. nužeminti 8: Kainos nužẽminimas.
pažẽminimas. →. pažeminti:

1. Prieš [Daugų] ežero vandens pažeminimą pakraščiai buvo siauri, apaugę juodalksniais, gluosniais, pasitaikydavo apynių, kamštinių skirpstų. Įmonių užteršti nuleidžiamieji vandenys, ežerų vandens lygio pažeminimas arba kitokia žalinga žmogaus įtaka, laiku nesustabdyta, gali padaryti ežerui nepataisomą žalą.

2. Pažẽminimas į eilinius.

3. Garso paaukštinimas arba pažeminimas pustoniu arba tonu. Pagal pakėlimą ar pažeminimą, tariant atskiras sakinio dalis, galima suskirstyti sakinius į intonacinius vienetus – sintagmas.

4. Ji norėjo, kad tuojau pat prasivertų žemė ir prarytų ją su visa gėda ir pažeminimu. Kentėti pažẽminimus. Jis viską nukenčia, visus pažẽminimus. Dorovinis pažeminimas – tai kito žmogaus vertingumo menkinimas ar nepripažinimas, reiškiamas įvairiomis formomis: įžeidimu, patyčiomis, šmeižimu. Ir Grėtė vėl jaučia, jeigu tik jinai ką nors pasakys, tai bus didelis savęs pažeminimas. Taigi, čia nebuvo jokia garbė, bet buvo bjaurus moters pažeminimas. Už vardą Jezaus tura su noru pakelti visokius pažeminimus. Babilono nelaisvės priminimas turėjo būti didesnis pažeminimas žydams. Kas duoda arielką [per laidotuves],
tai pasižẽminimas buvo. Kurs bagotas yra, tegiriasi savo pasižeminimo. Tesi prasiradimų manų išnaikinimu, geidulių ir gėrių išrovimu, meilės ir kantrybės, pasižeminimo ir paklusnumo padaugsinimu. Jaunieji, paduoti būkiat seniemusiems ir parodykiat tame pasižeminimą. Kožnas giliu pasižeminimu savo kaltybę pajuto.
sužẽminimas. →. sužeminti 1: Vaismedžių vainikų sužeminimas.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'izeminimas' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2021 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė
x