įžegnojimas

žegnójimas. → žegnoti:

1. Taip pat [vaikas] žinojo, kad žegnojimasis buvo sumanytas vieno seno pono, vardu Tertulijono.

2. Kursai žegnojimą arba ženklinimą kryžiumi šventuoju kaip pirmiausią ir dažniausią tarp krikščionių aiškiai dest. Švenčiausia pana Marija, motina Dievo, kuri visuomet valią Tėvo dangiško išpildyti rūpinais, užprašyk man jo loską ir žegnojimą ant visų mano darbų.

3. → žegnoti 4: Žegnojimas skieda debesius.

4. → žegnoti 5: Lyda pry žegnójimo ejo. Prie žegnójimo kožnam vaikui kuningas duoda vieną šprukelį (posmelį pamokymų) gyvenimui.

5. → žegnoti 8: Ir taip gera, kai dideli, šalti lašai pro perkūnijos žegnojimus imdavo lašėti į plaukus ir per ploną suknelę ant nugaros.
atžegnójimas.

1. → atžegnoti
1.

2. → atžegnoti
3. Dėl to dabar jau prie atsižegnojimo savo norėtų parsiprašyti, kurį tiktei būtų užrūstinęs arba kalba užgavęs. Jėzau, per liūdną su švenčiausia Motina ir apaštalais savo prie atsiskyrimo ir atsižegnojimo didžiu sopuliu pripildytas, susimilk ant mūsų. Gal tą paskalbą platino, idant įvaryti prūsiškus lietuvius į nusiminimą ir atsižegnojimą nuo lietuvystės?!
įžegnójimas. → įžegnoti 1: [Liuteronų] bažnyčia būdavo Šakiuose, tai važiuodavo, kaip sakyt, vaikų įžegnójimuos. Po įžegnójimo kunegas kvietė pas jį ateit į jaunųjų draugiją. Mama sakė, kad įžegnojimui gausiu lietuviškus drabužius. Lietuviuose protestantuose (=lietuvių protestantų) įžegnojimas šalia krikšto ir vedybų buvo laikomas vienu iš svarbiausių gyvenimo įvykių.
pažegnójimas. → pažegnoti
1.
péržegnojimas. peržegnójimas. paržegnojimas. → peržegnoti:

1. Po paržegnojimo spaviednyko prisiartink pri ausies kunigo. Aš neguliau be pérsižegnojimo ir nepaskėliau, ir valgyt neatsisėdau. Par dievobaimingą parsižegnojimą gaunam daug mylistų Viešpaties ir apsiginam nuo pagundinimų velnio.

2. Idant jisai amžinąjį peržegnojimą… apturėtų. Tada aš tarp jūsų atsiųsiu prakeikimą ir jūsų peržegnojimą prakeiksiu. Kristus patsai liepė vaikelius mažus savęsp leisti, idant peržegnojimą… nuog Dievo gautų. Pakėlęs … rankas davė jiemus péržegnojimą. Peržegnojimas skomios. Nesa Viešpats man didžius peržegnojimus yra suteikęs.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'izegnojimas' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2021 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė
x