įvalymas

vãlymas. vãlymos. →. valyti:

1. Bitys nora švaros, anos tą vãlymą daro. Be lizdų valymo, siaurinimo, bičių aprūpinimo maistu, didelę reikšmę silpnoms šeimoms augti turi geras lizdų apšiltinimas. Medvilnės valymo fabrikas. Miesto valymo įrenginiai. Cheminis vãlymas. Valymas benzinu. Pasidirbi tokį kauptuką kaip daržuo ravėti, iškasei – i visas [krosnies] vãlymas. Pirmutiniai darbinykai lietuvystės pirmiausiai užsiėmė valymu kalbos. Kalbos valymo priešininkai spyriojasi sakydami, kad dažnai ir naujai padarytas žodis jiems esąs nė kiek ne suprantamesnis už svetimąjį. | Ir pakeliui gali tamstą ištikti visokių nemalonumų, nes dabar eina užimtojo ploto valymas – netruksi gauti kulką į kaktą. Apsikelsi kalboms par tokį nevãlymos. Cukraus valymas. Rūdės valymas. Naftos produktų valymas. Vãlymo įrenginiai – įrenginiai nutekamiesiems vandenims valyti. Lazdynas dera kraujo valymui. Grūdų vãlymo mašina. Sėklų valymo mašina. Pirminio grūdų valymo [valomoji] atskiria smulkias piktžolių sėklas ir stambias priemaišas. Javai nubirna tiesiai žemyn [vėtant] – toks buvo vãlymas.

2. Sniego valymas nuo ledo apsaugo žuvis nuo dusimo. Valyme griuvėsių darbas eina be pertrūkio. Gera dėmių valymo priemonė yra spiritinis muilas.

3. Vienas kitam turėjo prie dagos vãlymo padėti. Dabar lietaus nereiktų iki [javų] vãlymui. Seniau Suvalkų rėdybos lietuviai pažinoję ir kitą javų valymo būdą. Lauko (laukų) vãlymas. Į laukų vãlymą parvažiuosiu namo.

4. abrazija: Tačiau Gražina tyli. Po valymo ji nekalba, sunkiai teištaria kelis nesuprantamus žodžius.

5. →. valyti
5.

6. →. valyti 6: Kareiviai gėrė šnapšą ir viską plėšė – buvo vãlymas Berlyno.

7. →. valyti 8: Rusai pradėjo planingą Prūsų Lietuvos gyventojų valymą.
apvãlymas. →. apvalyti
1. Krikštas yra ritualinis veiksmas, reiškiantis krikštijamojo apvalymą nuo gimtosios bei kitų nuodėmių. Vyro niekas nekaltins už neapsivãlymą, o boba – karvė. Atėjo ne laikinų permainų, o esminio visuomenės apsivalymo laikai. Aukojimas paprastai siejamas su ritualu – apsivalymu. Apsivãlymas – ritualinė apeiga, kuria siekiama pašalinti sakralinę nešvarą. Aktyvusis dumblas greitina nutekamųjų vandenų apsivalymą. Reikia registruoti atmosferos radioaktyvumo laipsnį, tirti atmosferos apsivalymo mechanizmą. | Bet kad žmogus yra mąstydamas ir kalbėdamas savo smagenis labai priveikęs, kad jos tolyn virpėdamos jam neduoda ramybės arba neleidžia miegoti, tada patartina apsivalymo kvėpuosena. tvarkingumas, neapsileidimas: Neapsivãlymas.
kišẽnių apvãlymas pinigų išviliojimas: Kruko kišenių apvalymas pasidarė daugiau negu aiškus.
įvãlymas. →. įvalyti.
išvãlymas.

1. →. išvalyti 1: Balti drabužiai taip buvo įgadinti, kad apie išvalymą nebegalėjo būti nė kalbos. Pluošto išvalymas. Ausių išvalymui nuo vaško žmonės vartoja visokius būdus. Nu išvãlymo inkstų tos tabletės.

2. →. išvalyti 4: Del ižvãlymo paršo to bonka.
nuvãlymas.

1. →. nuvalyti 1: Apkasų nuvãlymas. Nenuovalymas. Už nuvãlymą duosi grybų. Runkelių nuvãlymas. Nusivalymas, aukos, maldos ir priesaikos buvo svarbiausi hititų religijos bruožai. Žiloje senovėje šis nusiprausimas [prieš Kūčias] turėjo magišką nusivalymo reikšmę. švarumas, tvarkingumas: Nenuosivalymas.

2. →. nuvalyti
3.
pavãlymas. →. pavalyti 1: Griovių pavalymas.
pravãlymas. →. pravalyti 1: Vidurių pravãlymas.
suvãlymas. →. suvalyti 3: Suvalymas, sudagavimas. | Daržų sodinimas, šienapjūtė, laukų suvalymas – ją grobstyte grobstė. Šitas amžiaus dagos suvalymas ir jos nusistatymas yra toks svarbus dalykas, kad jokiu būdu neturėtų jį trukdinti dejavimai ir verksmai.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'ivalymas' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2021 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė
x