įurvinti

ùrvinti, (-yti), -ina, -ino. ur̃vinti. rausti urvą, urbinti: Pelės ùrvina aruodus, miegas. Po žeme rausti, ùrvyti. Urvą urvinti pradėjęs buvo. Šita skylė po tuom kalnu urvinama su kaltais, kerstekliais, kirviais, šiūpelėmis. Bet mažne visose šalyse didžiosios ciesorystės nerimasčiuojantiejie, kaip kokie kurmiai, knaiso bei urvina. Čia vanduo iš šaltenio urvinas.
įùrvinti. įurbinti. . Kirmėlė į medį įsiùrvinusi.
išùrvinti. išur̃vinti (-yti) išrausti, išurbinti: Skylė pelių išùrvyta. Stačiose kalkinių kalnų sienose išùrvinti urvai. Plieniniu strypu išurvino skylę valties šone. Tokia gili žmonių išurvyta urva kalnuose yra kalnovė vadinama.
paùrvinti.

1. kiek parausti, išrausti, paurbinti: Vienas darbeninkas … iš vienos duobės kalkių akminus kasęs, ir paurvintoji įšalusioji žemės pluta nulūždama jį užgruvusi. Truputį paurvino paurvino ir jau jam bulbinė duobė.

2. pasirausti po kuo: Vieną urvą atradę, kurs po … piningų kamaros paurvintas.
pérurvinti. kiaurai prarausti, praurbinti: Kas būtų ben sapnuote sapnavęs, kad žmonės Alpių uoliniuosius vidurius perurvysią, čionai taką pasidarydami? Jis kakalį sugrovęs … bandė su rėklių lazdomis per sieną skylę perurvinti.
praùrvinti.

1. prarausti, praurbinti: Čia pelių praurvyta. Pelė skylę praurvino. Su yla praùrvink skylę. Sienoj praùrvinau su peiliu skylutę ir pažiūrėjau. Jei tik praurvinai, kur tas naras, tai net jendrės verčiasi. Žmonės bandė užgruvusiąją duobę vėl praurvyti. Pelė čion prasiùrvinusi.

2. praardyti, išgriauti: Pradėjo keli želnierių pulkai mūrus praurvyti. Gyvuliai prasiùrvina kokią skylę ir išlenda.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'iurvinti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2021 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė
x