įuliavoti

.
uliavóti, -ója, -ójo. ūliavóti. ulioti:

1. Anas uliavója su mergutom. Teipogi prašau jaunus jaunikaičius su pilkom sermėgelėm, su vaksavotais čebateliais ir su gelumbinėm kepurelėm šoktie, uliavótie. Čia jie pakėlė svodbinę puotą (česnį), gėrė, šoko ir uliavojo per tris nedėlias. Prašom jūsų paklausytie, ką mes turim pasakytie, arba dainas padainuotie, ar susėdus uliavótie. Aš ne gerti atėjau, – uliavoti atėjau. Kolei buvai pas motulę, linksmai uliavojai, žalių rūtų vainikėlį gražiai parnešiojai. Ūliavok, mergele, ūliavok, jaunoji, tik neūliavok, mergele, tamsioje naktelėj. Bepig šokti, bepig uliavóti tėvo darže, tėvo tėviškėlėj. Cit, neverk, mergele, balta lelijėle, pirma eisim tanciavotie, paskui uliavotie. Eikš, Jonuti, pas mane, duok rankelę nuo savęs, padėk uliavóti, tancelius vadžioti. Uliavoki, panelaite, par visą amželį, kod’ neklausei manęs jauno meilingų žodelių. Tuščia tavęs – durnavok, su bernužiais uliavók! Aš ne linelius roviau, svirnely uliavojau. Neturiu laiko svirne uliavoti. Mano žirgas ristas, kepurėlė juoda, o kas man, bernužėliu, uliavot neduoda. Tegul sūnelis uliavoja, sau jauną mergelę padaboja. šėlti, siausti. Tik liepsna ėmė uliavoti po gryčią: palindo papeliučkyje, paršą iš ten išvijo. Vėtra par kiaurą naktį uliavos. skraidyti: O bitelė, to pilkoji, ji po kvietkus uliavoja. Žolynukan bitukėm gerai apie medų uliavót.

2. Jis rodas uliavot. Tramdykit save, neuliavókit, nelėbaukite. Uliavój [o] uliavój [o],
kada pareina, kada nepareina. Tura piningų i vėl uliavó [ja] su draugais. Dabar jie. ėmė kelti balių ir uliavoti. Gerkim, broliai, uliavókim, rytoj šventa – išmiegosim. Ne su tokiais ponais gėriau, ne su tokiais uliavojau. Tai nereiktų, kūmužėle, gertie uliavotie: ar negalim su prakaitu ščyrai prociavotie? Kad aš ėjau į karčemą uliavóti, liepiau gudui skryneles padaboti. Leis [sveteliai] žirgelius į lanką, mes jauni uliavósim. Dabar gersiu uliavosiu – išsimainiau bernužėlį už molinį puodą. Galiu gert uliavót, galiu šokt ir dainuot, aš pasėjau lelijėlę po stiklelio langeliu.

3. Ant kalno rugiai, po kalnu kviečiai, ten vaikščiojo uliavojo močiutės dukrelė. Uliavójo graži pana po rūtų darželį. Oi mergele, oi jaunoji, kame vaikščiosi, kame uliavosi? Aukšti kalnai, lygios lankos, balti dobilėliai. Ten vaikščiojo, uliavójo trys jaunos mergelės. Čion vaikščiojo uliavojo trys balti gandreliai.

4. ulioti 5: Ką jūs maži uliavojot pas mielą tėvelį. Nuo Kalėdų, jei [samdinys] likdavo kitiem metam, išsidera, kiek uliavõs, mėnesį ar du. Mėnesį tai visi uliavódavo. Ale jis, kaipo papratęs studentu būdamas uliavót, tai jam sunku labai vaiske būt. Uliavók, mergužėle, per dvejus metelius, uliavók, lelijėle, ir visą amželį!

5. ulioti
8.
įuliavóti. įulioti 1: Tai aš įeinu su savo drabnu pulkeliu, tai aš inuliavoju tėvulio aukšton klėtelėn.
išsiuliavóti išsiilsėti, išsidykinėti: Išsimiegojau išsiuliavojau pas baltąją matušelę.
pauliavóti. paulioti:

1. Eisiu pavaikščiosiu, eisiu pauliavósiu. Tai dar pašoksiu, pauliavosiu, kol jauna, kol graži. Kad arielką gertau, tai pagiriotau, kad bernelį turėtau, tai pauliavótau. Gale ūlyčios – ten mergelių tancius, – leisk mane, senuti, pasiuliavóti!

2. Pauliavójęs ir pasiviešėjęs pas lenkus, vandraunykas vėlios išėjo į svietą. Aš ne gult atejau, ne miegot atejau. Aš pas savo gimineles pasiuliavoti.

3. Ai cit, neverki, jaunoji mergele, prašau į sodą bent pauliavóti. Neverk, mergele, nesmūtnavok, eik rūtų darželin, pasiuliavok.
paruliavóti. praleisti laiką uliojant: Ašiai šią naktelę, par visą naktelę miego nemiegojau, vis parūliavojau.
prauliavóti. praulioti:

1. Tris nakteles prauliavojom, praūžėm.

2.

3. Pragėriau žirgelį ir kamanėles ir prauliavójau valnias dieneles. O kaip uliavosi tamsioje naktelėj, tai prauliavosi rūtų vainikėlį. Kapeiką kavoja, o rublį prauliavója.
prisiuliavóti. priulioti
1. Pareit muno jauns vaikelis prisiuliavójęs. Pareis tavo jauns bernelis prisiuliavójęs.
užuliavóti

1. pauliavoti
1.

2. užtrukti besilinksminant: O kur buvai, mergužėle, kur užuliavojai? – Rūtų daržely aš buvau, ten užuliavojau. O plikbajoriui užsiuliavojus, dažnai namiškiams ir visai striukai priseina.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'iuliavoti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2021 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė
x