įtūloti

tūlóti, -ója, -ójo. tū́loti, -oja, -ojo. šiltai, storai supti, vynioti, vilkti: Kamgi tą vaiką teip tūlóji, negi šalta?. Tūlotas, su plunksnomis apžėlusiom kojom. Kiek nori vilkis, kiek nori tūlókis, vis tiek šalta – nebūt senatvė. Kuo gi tu čia tūlójies kaip ir žiemą?
aptūlóti. storai apmuturiuoti, apvilkti, aprengti: Aptūlotas didžiausia skara ragė̃s (rogėse) kiurksojo vaikas. Kam teip aptūlojai vaiką, sukais. Tą vaiką apvilko, aptūlójo, ale vis tiek iš jo nieko nėr – serga ir serga be tvarkos. Aš aptūlóju, o tu nuspardai. Apsitū́loti yra apsirėdyti storai. Marytė atvažiavo apsivilkusi žiemiškai: apsitūlojusi vilnone skara, vatiniu žiponu, batuota. Anie žiemą tūlote apsitū́lojo galvą, kojas, t. y. apsigaubė, kad nesušaltų. Dviem vilnonėm skarom galvą apsitūlójau, į tėvo skrandą įlindau – galiu gult po žiemos vartais. Apsitūlójęs skara. Apsivilkus, apsitūlójus, ir vis tiek šalta. Nors ir į Sibiriją gali važiuoti teip apsitūlójęs. Apsitūlójus lig tai pačiai dienai (ligi pat gimdymo) ėjo darban, niekam nesisakė, kad laukia. Su ryzais apsitūlojęs negulėk – utėlės užpuls. Vasarą visas apsitūlojęs, kad net saulės nemato, o žiemą visai nuogas.
įtūlóti. įsupti, įvynioti, storai aprengti: Kur tau sušals teip įtūlóta mergaitė!. Moterys sėdėjo vežimuose įsitūlojusios į skaras. Žmogus įsitūlojo į savo apklotus.
nutūlóti. aptūlotąjį išrengti.
prisitūlóti. storai prisivilkti: Kada tu baigsi prisitūlót?


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'ituloti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2021 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė
x