įtempimas

tempìmas. → tempti:

1. Abiejų dilbio kaulų išnirimai priekin pasitaiko retai, atitaisomi tempimù. Tempimas, distrakcija – žmogaus judamojo aparato gydymo būdas. Pjauna su dalgiu į akmenį smarkiu tempimù ir veiza, koki ugnis: jei balta – geras dalgis. Tempimo įvadėlis. Atsparumas tempimui. Tempìmo diagrama. [Motociklo] stipinai atsparūs tempimui, o ne lenkimui. svarus, sunkus daiktas, dedamas kam tempti: O kai dėl kojos, tai taip ir pasakė: jai reikia uždėti tempimą.

2. Norint gauti atitinkamo storio laidus, reikia juos tempti vidutinio ir smulkaus tempimo staklėmis. XX a. pr [adžioje] Belgijoje užpatentuotas lakštinio stiklo tempimo būdas.

3. → tempti
5.

4. → tempti 6: Net suka rankas nuo [karvės] tempìmo.

5. → tempti 7: Nuvežtų, nereiktų tempti, senam tas tempìmas brangus. Tai, Dievuliau, gal ir visas žmogaus gyvenimas – tik sunkus naštos tempimas.

6. → tempti 8: Kuo didesnis kampas, tuo daugiau perkeliama audinių rando tempimo kryptimi ir tuo labiau sumažėja rando tempimas.

7. → tempti
16.

8. → tempti 18: Dėlei vargingo padėjimo negal svietui parodyti, ką prakaitu ir proto tempimu pramanė.

9. → tempti 19: Kaip bijo tokie [girtuokliai] tų tempìmų (visai nebijo) !

10. → tempti 2
8.
aptempìmas. → aptempti
1.
atitempìmas. atotampos darymas.
įtempìmas. → įtempti:

1. Įtempìmo prietaisas, galia, dydis. Kai naujai suvirinta detalė aušta, atsiranda vidinių įtempimų, nuo kurių ji gali skilti. Armatūrinės vielos įtempimas tikrinamas hidrauliniais ir mechaniniais prietaisais. Organizmo raumenys visą gyvenimą yra tam tikro įtempimo būklėje. Paskutiniu raumenų įtempimu sviedė lagaminą aukštai ant lentynos. Balsiai skirstomi pagal padargų įtempimą. Devynias dienas ejo laikrodis vienu įtempimù. Įtempimo velenėlis. Raumens įsitempimo šiluma. prietaisas kam įtempti: Įtempìmas, pritaisymas pri siuvimo.

2. Beniui išvažiavus po atostogų, namuose atslūgdavo įtempimas.

3. Vidinis įtempimas – tai psichofizinio dinamizmo forma. Karas pareikalavo milžiniško pramonės įtempimo. Nervų įtempìmas. Bet koks protinis įtempimas jį labai išvargindavo. Visur visų savo jėgų įtempimu stengiasi seną tvarką palaikyti. Be įtempimo ir atidės nepasieksi dorybės. Scenoje dzūkai jaučiasi laisvai, nėra įsitempimo, statiškumo. Atvangos vietoje – įsitempimas, vietoj šypsenos – keiksmui pražiota burna. Tai bent darbštumas ir įsitempimas!

4. įtampa, voltažas: Kai ant to paties laidininko užkrauname daugiau elektros, tai jos įtempimas didėja. Aukštas įtempìmas. Įtempìmo banga. Įtempìmo ciklas.

5. → įtempti
9. Įsitempimas sėdėsenoj neduoda jojėjui jausti kiekvieną arklio judesį.

6. → įtempti 10: Įtempimas yra diferencinis lietuvių kalbos ilgųjų balsių požymis. Didesnis įtempimas susijęs su didesne viso balso trakto deformacija. Įtempimas – ryškiausia artikuliacinė akūto ypatybė.
tuõ įtempimù

1. ištisai, be pertrūkio: Tuõ įtempimù praganiau keturis metus.

2. iš visų jėgų: Kelkim, kelkim tuõ įtempimù, kad galėtume iškelt – kad atkris, bus sunkiau.
ištempìmas. → ištempti:

1. Ištempìmas
technologinė operacija, kuria pakeičiama gaminio forma ir skerspjūvio plotas. Jei yra sąaugų, ligoniai gali justi skausmą po kiekvieno oro įleidimo, padidinančio jų ištempimą. Apsigėrimo ir pilvo ištempimo visuomet visūse daiktūse tegul saugojas. paputusi, patinusi vieta: Tą ištempìmą prieg [arklio] pažiaunės vadydavo pelės. pakilumas, iškilumas, skiriantis daiktus ar jų dalis: Būk tvirtybė (ištempimas) tarp vandenų.

2. Tik nemalonus jam buvo tų dviejų vyrų ir ypač tos moters išsitempimas prieš pirmininką. įsiręžimas: Rankos alkūnėse, kojos kelyse nebelinksta, akys paraudusios nuo prakaito ir išsitempimo.

3. Jėgų ištempìmas. Kiekviename darbe reikia išsitempimo.

4. Tuomi pačiu įrankiu guodė, laimino, džiugino ir linksmino dėl ištempimo tos pačios mentos.

5. tam tikra trauma, tazė (tasis): Ištempìmas (pvz, raiščių). Aš buvau gavus gyslų ištempìmą. Ar man tų gyslų ištempìmas, ar uždegimas? Kairiojo prieširdžio ištempimas ir spaudimo pakilimas.
nutempìmas. → nutempti 4: Tokio sunkaus maišo nutempìmas jam neišeis į gera.
patempìmas. → patempti:

1. Stygų patempìmas. Lūpų patempìmas.

2. Tum patempimù (timptelėjimu davus ženklą) įlėkė į krautuvę i gavo kiaušinių, varškės.

3. tam tikra trauma, distorsija (distorsio): Sąnario raiščių patempìmas. Sausgyslių patempimai ir sąnarių išnirimai buvo gydomi „niksto“ mezgimu (bandažavimu). Skrandžio patempìmą turėjo. Ar patempìmas, kad teip sopa. Puplaiškių arbata gera nu pasitempìmo.

4. → patempti
8.

5. → patempti
9. Sekretorius laikėsi su pasitempimu.
partempìmas. → partempti.
pértempimas.

1. → pertempti
2. Atmetus kai kuriuos pertempimus, [Rimšos darbų] įvertinimas buvo gana teisingas.

2. → pertempti
4. Pérsitempimas – kiekvienam sunki bėda. Šie skausmai turi ryšį su kosuliu, sukeliančiu tarpšonkaulinių raumenų ir tiesiųjų pilvo raumenų persitempimą. Plaučių persitempimas.
pratempìmas. → pratempti 1: Pratempimo procesuose (įvairiose verpimo stadijose) pageidautina maža trintis tarp plaukelių.
pritempìmas. → pritempti
1. Greta tikro gyvenimo vaizdų čia randi ir nemaža schematiškumo, pritempimo pagal reikalą.
sutempìmas.

1. → sutempti
2.

2. → sutempti
4.

3. sutempti 5: Par bulvaravį yr gyslų sutempìmo.

4. susitraukimas: Matyti kiekvienas raumens susitempimas.

5. → sutempti 7: Be pabarimo, sutempìmo negal su vaiku (berniuku) . Nebuvo sutempimo, dėl to ir pasileido žmonys.

6. ko atidarymo, steigimo ir pan. iškilmės: Žadėjo sutempìmą kelti: atstatyti koplyčią Mikytūse. sujudimas: Jaunosios namuose yra didis sutempimas – švarina, tvarko namus.
užtempìmas. → užtempti 8: Tiktai, jei siųste kokį daiktą, tai visumet darykite greitai, bo užtempimas gadina visų mūsų užsiėmimą.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'itempimas' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasSapnininkasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2024 www.zodynas.lt
Draugai: TV Programa Vārdnīca Horoskopai Skaičiuoklė Juegos Friv
x