įtarabanyti

.
tarabãnyti, -ija (-yja), -ijo (-yjo).

1. nešti, vežti, gabenti (ppr. ką sunkų, nepatogų): Kur dabar tuos vaikus tarabãniji – visą vežimą? Tarabãnyk šviežios duonos matulikei. Kur tarabãnyji tą maišą? Taigi miršta – kasdien po vieną tarabãnija. Tarabãniji i tarabãniji tais knygas an aukšto.

2. varyti, danginti, grūsti: Aš tave tarabãnysiu laukan, matysi!. Tarabãnykis (nešdinkis) iš mano namų! Vaikai, tarabãnykitės namo! Tarabãnykis gult! Labanaktis! – Tarabãnykis (Gali tarabãnytis!).
aptarabãnyti. apsukti: Mislijam, ka ankstie, o ana jau aptarabãnijusi dziegorių.
atitarabãnyti.

1. atgabenti: Atatarabãnijo vaiką – vyzdėk, žiūrėk. Na jau čia vėl atitarabãnijai tą puodą. Tokia šėpa atitarabãnyt – taigi sveikatos reikia! Jonas vienas tokį medį atitarabanijo, kad trys vyrai nepakeltų.

2. atvaryti, atgrūsti: Atitarabãnyk vagį į kalinį, t. y. atvesk. Joną už sprando čia atitarabãnyk!. Va, atsitarabãnijo svečiai.
įtarabãnyti. įnešti, įgabenti: Juodu net suprakaitavo, kol įtarabanijo lovą.
ištarabãnyti.

1. išgabenti: Medžius išvežė, ištarabãnijo. Pailsau kap žąsį pešęs, kol viską ištarabãnijau. Reiks pienas sukelt būdelėn, kad kas neištarabãnyt man. Sušaukė visus darbininkus, pusę dienos dirbo, kol karvę ištarabanijo (ištempė, iškėlė) iš beržo.

2. išvaryti, iškraustyti: Girtuoklį ištarabãnijo iš vidaus karčemos ir nutarabanijo par lauką su rėksmu. Išbildinom, ištarabãnijom Joną. Ar jau ištarabãnijai savo įnumius? Ištarabãnysiu aš tavi už devynių mylių! Prisikliuvo kažina kur – ir ištarabãnijo. Jau išsitarabãnijo tie čigonai.

3. išpasakoti, išsakyti: Ištarabãnijau viską, ką tik žinojau, bematant.
nutarabãnyti.

1. nugabenti: Tuos ratelius nutempė, nutarabãnijo vaikai kaip velniai. Nutarabãnyk mane į miestą. Nutarabãnijo su visais trūbais [degtindarį]. | Žaibo greitumu nutarabãnijo žinią lig anų. Šuo dešrą nutarabãnyjo (nusinešė pagriebęs) . Atėjo kaimynas ir nutarabanijo (nutempė, nutraukė) mane nuo pečiaus. Tegu ją šimtas, sunki padla, vos nusitarabãnijau.

2. nusidanginti, nusibelsti: Kaip į tą Vilnių sergant reik nusitarabãnyti? Nusitarabãnijau, nusidaužiau į tuos Vaškus, bet nieko gero nepešiau.
partarabãnyti. parnešti, parvežti, pargabenti: Dabar labai šlapia, kažin kaip aš tą mašiną namo partarabãnysiu. Iki aš jį parsitarabãnysiu, galą gausiu.
pritarabãnyti.

1. privežti, prigabenti prie ko: Reikėjo ponus pritarabãnyti pri pat durių, o daba ir išlaipinai purvyne.

2. beldžiant prisišaukti, prisikelti: Kiek aš ilgai baldžiaus, kol tavi prisitarabãnijau!
sutarabãnyti. sunešti, suvežti, sugabenti: Sutarabãnyjo viską į klėtį. Katė susitarabãnijo kačiukus į lovą.
užtarabãnyti. sunkiai užnešti, užtempti, užgabenti ant ko: Visas dėžes užtarabãnijo an taukšto.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'itarabanyti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2021 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė
x