įsipuikuoti

puikúoti, -úoja, -ãvo. puĩkuoti, -uoja, -avo. pùikuoti

1. puikiai, gražiai atrodyti: Pùikuo [ja] ir pùikuo [ja],
kad ir senas sijonas, jei puikus raštas ir pryraštės. Kad nebus įdiegtų žolelių, kas puikuos? Jau sudžiūvęs visai tas erškėtis, nebepuikúo [ja]. Tarsi aštuonnytis audinys puikuojasi didelis gėlynas. Šalia pakrypusių ir apsamanojusių lūšnelių puikavosi turtingos sodybos. Ekspozicija bus nuolat keičiama, siekiant, kad jos stenduose puikuotųsi patys gražiausi ir išraiškingiausi liaudies meistrų darbai.

2. būti puikiam, pūstis, didžiuotis: Merga puikúoja tėvo didžiais turtais. Prašom ateit, kad nepuikúoji. Nepuikúok, sveteli, valgyk! Nėr ko čia tau puikúoti! Puikúoti, nosį riesti, kuodą kelti. Anskis pradeda puikuoti kaip ir Vilius. Tu, mergele, nepuikuok, baltą rankelę paduok!. Nesipuikúok, sėsk ir valgyk! Gražumu puikúotis, puošniuoti. Elžbieta puikuojasi savo pompastiškais krinolinais.
apsipuikúoti gražiai apsirengti, apsitaisyti: Gyvenam šiaip taip, ale apsipuikúoti nėr kuo. Ai, kaip gražiai apsipuikãvęs!
įsipuikúoti pradėti puikuotis, didžiuotis: Jų neapšvietimas daro, kad jie įsidinguoja, įsipuikuoja.
išpuikúoti. puikiai įrengti, išpuošti: Išpuikúoti ponų kambariai.
papuikúoti. pabūti kiek puikiam, išdidžiam, pasididžiuoti: Bent kartelį mokytojas nepapuikavo užeiti. Panešiok, sesele, rūtų vainikėlį, pažiūrėk – žalumas rūtų vainikėlio, pažiūrėk – švelnumas šilko kasnykėlio, papuikuok, sesele, da vieną dienelę. Grįždami nepasipuikúokit pas mum užsukt. Viską daro pasipuikúodamas. Julijonas Domeika – energingas, judrus, mėgstąs pasipuikuoti ir visur pirmauti. Ir mes pasipuikuodami sakome: sau žmonės esame! | Gal, sakau, svečias pieno nepasipuikuotum?


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'isipuikuoti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2021 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė
x