įsinorauti

nórautis, -aujasi (-aunasi), -avosi tenkinti savo norus: Nórautis yra gauti tinkamą daiktą, valgį, gėrį. Nóraukis, iki aš tebesu, o kai munęs nebibūs, tai būs po visų norų.
atsinórauti norautis iki valios, iki nebenorint: Atsinórauk, iki jaunas, o kai pasenėsi – nebe laikas norautis. Atbėgo Zosė, rinko rinko rugius, atsinóravo ir pabėgo. Atsinóravo katinas pelių, nebpelio [ja].
įsinórauti įsinorėti: Įsinorauk i tu to pieno.
išsinórauti patenkinti norą iki galo: Aikštis užėjo, antėjo, ir turėjo žentas išsinórauti, t. y. norą išleisti, visus (norus) išpildyti. Gali valgyti pieną, išsinórauti, kiek nori. Tegu išsinórauja (jei užsimetė, tegu noras praeina) . Norėjau eiti į bažnyčią ir išsinóravau: visą sulijo, supurvino. Išsinórauk pri mano gyvos galvos. Kaip aš numirsu, kitaip būs. Vaikai rytais miegodavo, kol išsinoraudavo.
pasinórauti kiek norautis: Nu, reik šiandien pasinórauti (pasilepinti) .
prisinórauti pakankamai, iki valios norautis: Turbūt prisinóravai, o dabar eikiam namo, gana jau šokti. Prisinóraukiat tų gerumų. Par metus galėjo prisinórauti [jaunavedžiai]. Prisinóraus ženota būdama. Maluok maluok, prisinórauk! Nu tik prisinórauk su tais arkliais. Neprisinóravai tu, t. y. nepriėdei.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'isinorauti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2021 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė
x