įsimislyti

.
mìslyti, -ija (-ia), -ijo (мыcлiць, myśleć)

1. būti kokios nuomonės, manyti: Krūmas judinasi, mìsliau, kad žmogus. Dvie (dviejų žmonių) amžius (ilgai) mìslia gyvent. Mìsliau, ka man sakei. Išgirdau girdėjau gegutės balsą, dingojau, mislijau: močiutė šaukia. Vaikščiok šankiai, kalbėk trankiai – mislys, ka bagotas. Žmogus vis mìslijas gerai darąs.

2. mąstyti, galvoti: Ką tu mìsliji, kad nieko nesakai? Jis didžias dūmas, mislias mìslija. Daug nemìslyk – rėžk išilgai. Atjos bernelis subatos rytą, atras mislelę do nemislytą. Širduže mano, man mislingoji, mislyk dieną naktužę, ant kur suksiu laivužį. Mislyk daug, bet mažai sakyk. Ką negirtas mislija, tą girtas daro. Nemìslyk, ba ir asilas mìslydamas nudvėsė.

3. vaizduotis, tartis: Aš mergytę glėbyje [turėdamas],
mislijuos karaliumi.
neĩ nemìslyk [ite] visai ne, jokiu būdu: Neatvažiuos, nei nemìslyk.
apmìslyti. apgalvoti, apmąstyti. . Žmogus, trumpai apsimìslijęs, vilkui sako. Kitaip apsimisliju. Apsimislyk ir daryk, bet paskiau nesigailėk.
atmìslyti. atsiminti: Ten buvo Motiejus, bet kas antras buvo, negaliu atmislyti. Atsimìslyk ir pasakyk.
įsimìslyti. įsigalvoti: Vilkas, senas būdamas, įsimìslijo, kad ans yra visokios mėsos ėdęs, bet žmogaus mėsos dar nėra ėdęs.
išmìslyti. išgalvoti, prasimanyti: Ale ir išmìslia visa ko. O ką darysi iš mano šakų, ką išmislysi iš liemenėlio? Su tuščia galva, ir ant kalno užlipęs, nieko neišmislysi. Išsimislijai kasdien vidurdienį užsnūst. Iš dyko buvimo kažno ką išsimìslysi.
numìslyti. nugalvoti, pamąstyti: Aš dažnai numìslydavau, kad jų bobutė nebeilgai gyvens. Dažnai nusmìslija, kaip gyvenau.
pamìslyti. pagalvoti, pamanyti: Aš ir nepamìsliau, kad anas toks nevelėtaburnis (nepraustaburnis) . Kad būt nepasakęs, aš nepamìslyčiab. Palauk, da pamìslysiu, pasiūtursiu su boba, tai rytoj pasakysiu, ar parduosiu [karvę] až tokią kainą, ar ne. Su juo važinėdavo visur, kur tik pamislydavo. Kelsies rytelį smūtna būdama, sėsi už stalo pamislydama. Kai pasimislysiu, ir tau pasakysiu. Ai, žmogau, pasimislyk! Kam dūksti taipo, kam keiki taip išsižiojęs. Nešnekėk nepasimislijęs.
aneĩ pamìslyti jokiu būdu: Aneĩ pamìslyti tokią naktį važiuoti į miestą. Neduosiu, aneĩ pamìslyt.
pérmislyti. pergalvoti: Aš ne kartą pármisliju savė [je],
kaip anudu gyvens.
pramìslyti. išmislyti: Čia tai pramìslyta, čia negi žodis.
sumìslyti. sugalvoti, sumanyti: Gerai, kad sumìslijai nors kartą pas mus atvažiuoti. Pasirėmiau ant balnelio, sumislijau sau mislelę. Atjoki, bernyti, seredos rytą, tai rasi širdelę jau sumislytą. Susimislijus viena merga pradėjo graudžiai verkti. Nežinia, ką jis dar susimislys.
užmìslyti

1. sumislyti: Šateikių grapas Plioteris vieną metą užmislijęs pirkti linus.

2. susimąstyti, užsigalvoti: Ko tu teip ažsimìslijai, kad nieko nebegirdi? Vis nosį nuleidęs, vis kokio bieso ažsimìslijęs.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'isimislyti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2021 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė
x