įsikaityti

.
kaitýti, kaĩto, kaĩtė. keisti.

1. mainyti: Aš kaitaũ marškinius, t. y. vienus padedu, o kitus imu, velkuos. Kaitau darbą. Kas ko reikalaudamas kaitė daiktus: arba galvijus į galvijus, arba daiktus į galvijus. Motriškosios nenorėjo dar niekaip senovės nuometų nuo galvos savo mesti, noris kitą apdarą kaitė kaip tinkamos. Sargai kaĩtos paadyniui, padieniui. Par visą mūsų gyvenimą kaĩtos širdgėlas su džiaugsmu. Palaima kaĩtos, persimaino. Prie mūsų vis geras oras su piktu kaĩtos. Atdrėkis ir šaltis kaitysis. Ar vis kaitysis taip tamsybė su šviesa? Gersiam alutį, saldį midutį, kaitosi veidelis mano, kaitosi.

2. keisti žodžio galūnes: Kaĩtomoji kalbos dalis. Daiktavardis yra kalbos dalis, kuri kaitoma linksniais ir skaičiais. Veikrodvardis (participium) kaitos par linkius (casus). Daiktvardžiai ne visi vienaip kaitos.

3. judinti: Gyvą ir kaitančią (kaitančiąsi [?],
judančią)
.

4. baltinti (?): Mūsų išaustos drobelės dar nekaitytos.
apsikaitýti apsikeisti, pasikeisti: Sargybo [je] aš apsikaitaũ. Jis drabužius apsikeisdamas (apsikaitýdamas) dėvi. Apsikaitydami dirba. Jie darbe bei atilsyje apsikaĩto – jie (valandą) dirbę vis ir vėl ilsis.
įsikaitýti pasikeisti: Dirbkim įsikaitýdami: vienam padirbėjus, dirbkim kitas.
pakaitýti. pakeisti.

1. iš eilės pakeisti vieną kitu: Pakaitýk arklius, t. y. vienus pakeisk, kitus paimk. Pasikaitýkiat batukais eidamos – neišgaliu nupirkti visoms. Pasikaitýdami dirba (t. y. pasivaduodami). Pasikaitýdami anuodu kasa duobę. Brolis ir brolienė pasikaitýdami kala ir kala per dieną – o tas kaip nebylys tyli. Raštininkai pasikaityti turėjo.

2. palinksniuoti, paasmenuoti ar šiaip pakeisti žodžio galūnes: Dažnai duodama gramatikos pratimuose žodžių, kuriuos jis turi pakaityti.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'isikaityti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2020 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė