įsekioti

sekióti, -iója, -iójo.

1. sekti 1: Įprato ir dabar sekiója paskui mane. Ko čia sekióji iš paskos? Paskui tą dramblį būriai žioplių sekiojo. Sekioju, paskui eimi. Žagrę sekióti. Aš paskui taũ, į kulnus įsikandęs, nesekiósiu. Sekiója paskui kap uodega. Sekioja kaip lapė paskui jautį. Gulbiukai nebaidomi lizde išbūna maždaug savaitę, o paskui sekioja tėvus. Geras ūkinykas, avis savo ant ganyklų išginęs, anų neapleidžia …, sekioja per visą dieną. Juozapas … poną visada sekiojo. [Ožkytis] pasku manęs įkandine tekinėjo be jokio pratinimo ir ne mažiaus kaipo mano šuo sekiojose manęs.

2. sekti 5: Akys sekiojo perkančius ir triūsą vaikiščio. Tep ir sekiója, kur ką padėsiu. Baikščiomis akimis sekióti. Paskutiniąsias tris dienas ją ypačiai slėgė jo sekiojantis žvilgsnis, niūrus uždarumas.

3. sekti 6: Sekiók, ką jis daro. Diedas kavojo [auksą],
o bernas jį sekiójo. Nu penktų. pradėjo labai sekiot visus, rinkt, kas jau buvo sicilikas. Seniai sekiója jį policija. Sako, kad jūs mum sekiójat. O mum, biednus našlaitėlius, pėdeliais sekiojo.

4. suktis, meilintis: Pradėjo vyras paskui kitas sekiót. Neuliok, nesekiók – aš tau ne našlaitė: turiu tėvą, turiu močią, pati kaip panaitė.

5. būti sąmonėje, persekioti: Didžiosios nuoskaudos atsiminimas sekiojo jį. ligi gyvos galvos.

6. garsėti, plisti, sklisti: Būtų sekiojusios paskelbos, kad anas ėsąs iš prastų žmonių.

7. sekti 11: Nesekiók žodžių – negražu. Sekiók paskui mane, lig išmoksi. Viduriečiai, ištardami gryną a ir e dvibalsėse, sekiója vakariečių būdą. Neverta sekioti paskui niekakalbių.

8. sekti 12: Kas mielaširdingystę ir gerybę sekioja, tas randa gyvatą. Daugesnia sekiojai tamsybes negi šviesybes. Graudinimo ir įkvėpimo tavo gerop dažnai neklausiau nei sekiojau. Tave linksmai visame sekiotumim. Klausykiat manęs jūs, kurie sekiojat (vijat) teisybę. Ir prisakė jam apie tą daiktą, kad nesekiotų kitų dievų.

9. sekti
14. Vasara žiemą sekiójas, ka taip šilta.

10. lakstytis, bėgiotis. Karvė sekiójas su veršiu.
pãskui [ìlgą] úodegą sekióti.
pãskui kárvių úodegas sekióti ganyti: Matyt, per ilgai vyrukui teko paskui karvių uodegas sekioti.
įsekióti. įsekti.
išsekióti. sekiojant ištirti: Išspiegoju, išsekioju, ištardau, išklausinėju.
nusekióti. nusekti
1.
pasekióti.

1. pasekti 1: Vienas jau paganė, antras paukščius pavarinėjo, kiti paskui juos pasekiojo, – ot, motinai ir lengvėjo vaikų auginimo našta. Vaikui malonu paskui sėjantį pasekioti. Negi drausi gandrui pasekioti paskum arklą.

2. persekioti 1: Šaltyšius mislijęs nelabojo pasekiotas esąs. Bėgu, būrį pasekiodamas.

3. pasekti 6: Pėdas sumėčios, ka nepasekiótų, kur ans yra.

4. pasekti 11: Čia teisų žmogų apskelbiau, kitur neteisų užtariau, taip velnią pasekiojau.

5. apsivaisinti, pasilakstyti. Ar jau jūsų karvės pasisekiójo?
pãskui kárvių úodegas pasekióti kurį laiką ganyti: Pasekios paskui karvių uodegas ir išmoks gražaus apsiėjimo su žmonėmis.
pérsekioti. parsekioti.

1. vytis ar ieškoti, norint sugauti, sunaikinti, nubausti: Persekioti sužeistą gyvūną turi teisę tik tas medžiotojas, kuris jį sužeidė. Persekioja juos kame vien pakliuvę, naikina išsijuosęs. nesiliauti varginti: Persekioja nelaimė kieta.

2. būti sąmonėje, neduoti ramybės, kamuoti: Tie vaizdai jį persekiodavo diena iš dienos. Pérsekioja įkyrios mintys. Paskutiniu metu ją persekiojo liguista mintis: kūdikis gims negyvas.

3. neleisti laisvai veikti, bausti, varžyti, engti už kokias pažiūras, už slaptą veiklą: Fašistai žiauriai persekiojo komunistus. Revoliuciniai rašytojai buvo persekiojami, o proletarinė literatūra draudžiama. Nesang jis persekioja nekaltąjį žmogų. Pašlavinti yra, kurie persekiojami est dėl teisybės, jų nes yra karalystė dangaus. Kad tada persekioja jus tame mieste, bėkit kitan. Duodi man, ko reik stokojant, apgini permisekiojant. O rūstybėj savoj atkeršys visiems, kurie jo sviedkus persekioja. spausti, engti: Viena močeka parsekiojo savo podukrą: liepdavo suverpti daugel ant dienos.
kortà pérsekioja nesiseka: Ir negal sakyti, kad jį korta persekiojo.
prisekióti. įstengti sekioti, žiūrėti, kur eina, ką daro: Kur tu te jį prisekiósi: iš pačio ryto išejo ir išejo nieko nesakęs.
susekióti. susekti 1: Gaspadoriai savo vaikus labai želavoja, o tuos biednus našlaitėlius pėdom susekiója.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'isekioti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2021 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė
x