įrūpti

rū̃pti, -sta, -o. rūpėti: Tau parū̃po gaspadorystė, ir man rūpsta labai, kaip aš apsiversiu.
įrū̃pti. pradėti rūpėti: Čiagi jiem inrūpo bei tarė.
parū̃pti.

1. pradėti rūpėti, atsirasti rūpesčiui: Man parū̃po, kad tau kartais nebūtų blogiau kaip iki šiol. Jam parūpsta Kaunas apvalyti nuo palaidų gatvės vaikų – sutelkti jie į amatų mokyklas. Buvo man parū̃pę, kad būtum Tamsta aprašęs, kaip tai dėjos. Ką tik liepsi, tą darysiu, tik man parūpo ta nepažįstama kelionė. Ar tau parūpo šis tolimas kelelis, šis tolimas kelelis, devynios upelės? Parūps mun tolimi keleliai, pagris mun juodienjai purveliai. Parū̃po jam gaspadorystė, todėl galvatrūkiais parbėgo namolei. Kelias naktis svetur išnakojus, teip parū̃po numai. Man vis parū̃psta, kur tie vaikai. Taip tujau gyvoliai parū̃psta: šer [ia],
duodas įsisiautęs. Daba parū̃po šėrimas jam. Kai parū̃ps, tai ir akis prasplėš.

2. sudominti, atsirasti domesiui: Fakultetas šitą svarbųjį dalyką, taip daug kam dabar parūpusį, turėtų dar kartą kaip reikiant svarstyti. Ji išėjo paieškoti saiko, bet jai parūpo, kokius javus gali seikėti toks suskis. Naktyj visi sugulė pailsėt, kvailiukui, ant pečiaus begulint, parūpo pasižiūrėti, kas per žiedas. Jam parū̃po apsižiūrėt (apžiūrėti pasaulį) . Ir tau, ir Juzukuo parū̃po, kas te guli. Karalaitei parūpo [tų uogų] nusiskinti, ir ji pasilenkė. Šiandiej nusipirkau šviežios [duonos] – vieną šmotelį suvalgiau, parū̃po ir kitas. Kaimynai pajuto, kad jau jų kaimynas suskis atkuto, o labiausiai parūpo apie tai broliui, kuris buvo bagotas. Kas tau parū̃po, jaunas berneli, apie mano darbelius? Parūpo jam kap pernykštė žiema. Parū̃po durneliui senmergė.
prirū̃pti. atsirasti rūpesčiui, parūpti: Prirūpo jam širdyje jo.
surū̃pti.

1. pradėti rūpėti: Ko skubinies, gal namai surūpo? Man surūpo, kas jai gali būt: kelinta diena kaip guli lovoj. Ai kaip tie gyvoliai serga, taip parejau surū̃pusi. Man surū̃po raštai. įsirūpėti: Surūpo man, kaip aš būsiu, kaip mirė vaikas.

2. atsirasti domesiui: Surū̃po nueit tvartan apsdairyt.
užrū̃pti.

1. pradėti rūpėti: Jam ažrū̃po, kad čia bus bloga. Kartais ir man užrū̃psta pareit namo. Taip man ažrū̃po tavo sveikata, kad nebegalėjau nukentėti ir atejau. Ažrū̃po [žaltienei] namo važiuoti.

2. sudominti, atsirasti domesiui: Jam i ažrū̃po, kur pinigai. Ažrū̃po, ir nuspirkau saldainių. Besėdint užrūpo jam pažiūrėti, kas yra maiše. Karaliūčiai ažrūpo, kap atrodžia vilkas.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'irupti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2021 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė
x