įliūsti

.
liū̃sti, -ta, liū̃do.

1. darytis liūdnam, nelinksmam: Jis liū̃sta, kad tur kokį nuopuolį. Kasdien buvo prasčiau, mergina didžiau liū̃do. Ko liūdo bernelis, ko liūdo jaunasis, kam nuleido baltas rankas ant savo kelelių? | Augo kieme klevelis, liūdo darže rūtelės. Jau šilkelis vysta, man žirgelis liūsta. įgauti liūdną išraišką: Veidelis linksmas liūsta, pati, vaikeliai žūsta.

2. būti liūdnam, liūdėti; . džiaugtis: Iš jos veido neaišku, ar ji džiaugiasi, ar liūsta. Neraudokite, neliūskite, pagrįšiu aš. Jis džiaugiasi jų džiaugsmais ir liūsta jų nelaimėmis. Tai kogi mūsų dvasia beliūsta, norint ne kartą širdį ir skausta? Kap vysta rūtelė be diemedėlio, tep liūsta mergelė be jaunimėlio. Ai liūdo, nuliūdo, liūd mano širdelė.
apliū̃sti.

1. kiek nuliūsti: Kap šešurėlis važiavo, … visos paukštelės apliūdo.

2. pasidaryti niūriam: Ir oras dabar. toks apliūdęs. Rudenį apliūsta laukai, nutilsta paukščiai.
įliū̃sti. labai nuliūsti. .
nuliū̃sti. pasidaryti liūdnam, nusiminti: Ko tu toks rūpestingas, nuliūdęs kniūbai? Ko nuliūdai? Ko ant krūtinės ašara krinta griaudi? Nuliūdo minia, tuos žodžius išgirdusi: atsiduso kaip vienas žmogus ir žemai žemai palenkė savo galvas. Ir sesuo dėjosi nuliūdusi. Kas tau liepė vargdienį nuliū̃dusį spardyt? Kad aš sėjau, linksma buvau, kad ravėjau, dar linksmesnė, o nuliūdau skindama, graudžiai verkiau pindama. Nuliūdęs, kai žemes pardavęs. Ko nuliūdai, kaip žirgą pardavęs? Ko nuliūdai, kaip už našlio ištekėjus? Ko nuliūdai, kaip paskutinę duoną pakepus. O kodrin nuliūdę este? Nuliūdusį palinksmint. Paukšteliui nujamliūdusiam iš loskos skirk grūdelį. Nuliūdo dėl barščių bliūdo.
nuliū̃dusiai. Ne taip nuliūdusiai žvirblelis skundžiasi, kad šalin motina atsitolinasi. Tai nusiliūdau ir pastojau smūtna. Aš visas nusiliūsti turiu. liūdnas, keliantis liūdesį, prislėgtą nuotaiką: Senatvės nuliūdusias dienas ašarom mazgojau. Nuliūdusi (liūdna) giesmė.
paliū̃sti. nuliūsti: Ko tu, žmogel, taip paliūdęs? Parudeniui dienos neramios, paliūdusios.
priliū̃sti. liūdint gauti: Oi liūdo liūdo širdelė mano šį visą rudenėlį; o ko priliūdo širdelė mano bernelį tinginėlį?
suliū̃sti. nuliūsti: Suliūdęs vakar aš buvau.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'iliusti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2020 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė