įliuoksėti

liuoksė́ti, liúoksi, -ė́jo. liúoksėti, -i, -ėjo. bėgti šuoliais, šokuoti, striuoksėti: Ėgi pušin iš pušies voverytė liúoksi. Kas ten liúoksi per lauką, gal šuva kiškį veja? Negalėtų ristute bėgti, tuoj ima liúoksėti. Mūsų arklys vis liuoksė́damas bėga. Iš pradžių Vytelis liuoksėjo voros priešakyje, čia būgnininkui, čia vėliavininkams bėgo už akių.
apliuoksė́ti. apjoti, apibėgti liuoksint, šokuojant.
atliuoksė́ti. atbėgti liuoksint: Tik Margis, pašokęs iš pakluonės, atliuoksėjo jos pasitikti. Pirmutinė medžių šakomis atliuoksėjo voverė, paskui atbėgo kiaunė su vilku. Štai ir kiškis atliuoksė́jo. Va, Levutė jau ir atliuoksi padaržiais, visa uždususi.
įliuoksė́ti. įbėgti, įkopti liuoksint: Varlė valkon įliuoksė́jo. Katė visa tat matė ir negalėjo suprasti, kaip galėjo voveraitė įliuoksėti taip vikriai ir taip aukštai.
išliuoksė́ti. išbėgti liuoksint: Varlė liuokt, liuokt išliuoksė́jo iš valkos ant kalnelio. Kraipydamasis lyg juokdarys išliuoksėjo lauk.
nuliuoksė́ti. nubėgti liuoksint: Stirna kap kumelys nuliúoksėjo per javus – kas lysia, tai vis šuolis. Mačiau, kap pievom pilkis zuikis nuliúoksėjo. Ir apsisukusi, kraipydamasi ir išdykaudama, nuliuoksėjo į trobą.
pérliuoksėti. perbėgti šuoliais liuoksint: [Zuikis] perliuoksėjo per arimą, sustojo.
praliuoksė́ti. prabėgti pro šalį liuoksint: Ten lapė antai skuodžia, barsiukas prabėga, ir stirna praliuoksi. prabėgti ką liuoksint: Steputė labai linksma praliuoksėjo skersinę gatvę.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'iliuokseti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2020 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė