įkruvinti

krùvinti (-yti), -ina, -ino.

1. daryti kruviną, kraujuotą: Ans benoria krùvinti tave. Karūna galvą spaudžianti ir ją baisiai kruvinanti. Ką jis, toks vyras, tave krùvys (sumuš kruvinai) . Tie ne lietuviai, kurie kruvinosi rankas savo brolių krauju. Geria ir pešasi, kruvinasi.

2. skaudinti: Par dienas ir naktis ir dūmas, ir garas kruvina akis. Kruvina akis, blakstienus krintančios ašaros. Išdavimas Judošiaus kruvino jam širdį.
apkrùvinti. aptepti, aplieti krauju, padaryti kruviną: Apkruvino suolą, nebėr kur sėsti. Stovi apkruvytas. Kad duos į snukį, tas ir apsikrùvino (apsipylė krauju) . Susipeša, apsikrùvina, langus išdaužo.
įkrùvinti. įtepti krauju, sukruvinti. . Insikrùvino rankas ir pats insikrùvino, ir nieko nepadaro.
iškrùvinti. ištepti krauju: Visas kūnas žaizdomis paverstas, ižkrùvintas. Tai tu man norėjai kirst galvą, ale tau nepasisekė, tai tik iškruvinai.
nukrùvinti

1. sužeisti iki kraujo: Su šunimi ežiui ne taip jau didelė bėda, jis jam nukruvina snukį ir liežuvį, ir tuo viskas baigias.

2. ištepti krauju: Nukruvinti drabužiai. Žiūrėk, jau visą krūtinę nusikruvinai. Parejo visas nusikrùvinęs.
pakrùvinti.

1. kiek patepti krauju: Tas žmogus inpjovė pirštą, pakruvino tą velnio skūrelę ir padavė jam.

2. sukruvinti 1: Pamažu mažu, broleliai, nepakrùvinkit šoblelės, nepagadinkit bernelio.
prakrùvinti. pradraskyti, kad bėgtų kraujas: Prakruvinti vieną [karpą] ir su vilnone skiautele visas apkruvinėti ir įmesti į ugnį.
prikrùvinti. prilieti, pritaškyti kraujo: Šuva, gindamas (vydamas) gyvatę nuo vaiko, pjovės su jąj ir prikruvino stanciją. Prikruvintas takas ir negyvi lavonai rodę, kur jų eita.
sukrùvinti.

1. padaryti kruviną, kraujuotą, sutepti krauju; sužeisti, sumušti iki kraujo: Sušaudytas, sukrùvintas. Jis ėmė užsiundė šunims tą ubagėlį, apdraskė, sukruvino. Joną draugai visą sukruvino, jo visi drabužiai kruvini. Sukrùvino galvą. Visas … sukruvintas ir iždarkčiotas. Jis tur susikruvinti ir karo talką padidinti. Du vyriukai įsitempė į kiemą be sąmonės susikruvinusį vyrą.

2. įskaudinti: Tankiai sukruvintą turi širdį.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'ikruvinti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2021 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė
x