duomenys

Kompiuterio apdorojami objektai – visa, kas laikoma kompiuterinėse laikmenose.

Duomenimis išreiškiama apdorojama informacija.

Skirtumas tarp informacijos ir duomenų sąvokų nėra griežtas. Jomis vadinamas tas pats objektas, tik skirtingu abstrakcijos lygmeniu: „informacija“ – abstraktesniu, „duomenys“ – konkretesniu.

Duomenys pateikiami kompiuteriui. Iš jo gaunami rezultatai yra tokio pat pobūdžio kaip ir pateiktieji duomenys. Todėl ir rezultatus galima vadinti duomenimis, tiktai galutiniais, kad skirtųsi nuo kitų, pradinių duomenų. Taigi kompiuteris iš vienų duomenų daro kitus.

Pavyzdžiai: analoginiai duomenys, aritmetiniai duomenys, asmeniniai duomenys, atrankiniai duomenys, dvejetainiai duomenys, galutiniai duomenys, grafiniai duomenys, neapdoroti duomenys, negaliojantieji duomenys, pradiniai duomenys, privatieji duomenys, sąryšinis duomenų modelis, skaitiniai duomenys, skaitmeniniai duomenys, slaptieji duomenys, srautinis duomenų siuntimas, statistiniai duomenys, struktūriniai duomenys, suderinamieji duomenys, sudėtiniai duomenys, šaltinio duomenys, tarpiniai duomenys, tolydieji duomenys, vidiniai duomenys, viešieji duomenys, virtualieji duomenys, žymėtieji duomenys.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'duomenys' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasSapnininkasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2023 www.zodynas.lt
Draugai: Vārdnīca Horoskopai Skaičiuoklė Juegos Friv
x