įgaužti

gaũžti, -ia, -ė. traukti tarp pečių, gūžti: Dusdami, gauždami galvas į pečius, smarkiai plakančia širdimi pasiekėme kraštinę brigados pašiūrę. Višta gaũžias gaudoma. Aš liepiu jam tiesiai stovėti, o jis vis gaũžias. Nuo šalčio gaužias. Tu nesigaũžk taip, negražiai atrodai. Viena kita likusi eglaitė gaužėsi prie žemės. Menkos, susitūpusios, susigaužusios medinės trobelės.
apgaũžti, -ia, àpgaužė. apgaubti, apdengti; apgūžti: Penkis [javų] pėdus suremk ir pastatyk, o vieną pėdą apgaužk iš viršaus! Reik apgaũžti galvą. susigūžti: Atsitūpė ant kelio, apsìgaužė kupron ir pralaukė, iki perejo lietus.
įgaũžti, -ia, į̃gaužė. įtraukti: Žmonės tik įgauždavo galvą į pečius ir niauriai žiūrėdavo į žemę po kojomis. atsitūpti susitraukus į kuprą; susitraukti į kuprą: Višta gaudoma įsigaũžia. Vištytė tupi įsigaũžus. Įsigaužia ir apsimeta daugiau nieko nebegirdįs. Įsigaužęs į savo apsiaustą, važiavo Puodžiūnas iš geležinkelio stoties pabjurusiu vieškeliu. Įsigauždavo tartum laukdamas neišvengiamo smūgio. Ko tu taip įsigaũžęs vaikščioji, vaikščiok išsitiesęs. | Mūsiškis jau įsigaužęs (įgėręs, pogirtis) ateina.
prigaũžti, -ia, prìgaužė. prigaubti, pridengti: Išsidvakura šilima ir iš patalų, jei neprigaũši su drabužiu. prisiglausti, pritūpti: Viskas iš karto nutilo, prisigaužė, sulėtėjo. Čirškia žiogas čia pat žolyne prisigaužęs.
sugaũžti, -ia, sùgaužė. sugaubti, suglausti: Reik du miežių zuikeliu sugaũžti ir su trečiuoju antsiausti, ir kupstelis nesulis. Sugaužk (susupk) vaiką – sušals. Susigaužę patalai laiko šilimą. susitraukti, susigūžti: Jis susigaužė prie sienos. Eina susigaũžęs kaip senis. Katė susigaũžus slinksta prie pelės. Kai pradėjo svaidyt akmenais, mes susigaužę pabėgom.


Jei žinote tikslesnę informaciją paaiškinančią 'igauzti' reikšmę, galite ją pakeisti: REDAGUOTI BETA
Įrašas
Paaiškinimas

Jūsų pataisymai bus išsiųsti moderatorių peržiūrai, jei informacija tikslesnė/taisyklingesnė
ji bus patalpinta vietoj esamos.


Kalbų žodynaiJaunimo žodynasVertimasTerminaiTarptautiniai žodžiaiVardaiPavardėsKirčiavimasVietovardžiaiŽmonių paieška
© 2020 - 2021 www.zodynas.lt
Draugai: Vokieciu kalbos kursai Anglų kalbos kursai Norvegu kalbos kursai Vārdnīca Kodai Skaičiuoklė
x